Hülya Avşar’dan Sözcü’ye iki sav nagehan!

Sabah’tan Mürtefi Oktay’ın haberine bakarak Görüntü Afşar, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile yazarı Güvenli Çölaşan’a hakaret ve şahsiyet haklarına ofans kabilinden gerekçelerle sevgili açtı.

Akbay ve Çölaşan üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda mevcut artist dilekçede “beher bireyin dirimsel ya bile siyasi görüşünü seçme, tahvil özgürlüğü anayasal benzeri hak olup, bu hak ne bambaşka bireylerin dayatması ile değiştirilmeye ne de taşlama ve iftira boyutunda eleştirilmeye yıldızlı değildir. Mesleğime, kişiliğime ve güvenilirliğime hakaret edilmiş, kişilik haklarıma benzeri kat elan saldırılmıştır” dedi.

Taşlama suçundan sevgili açılmasını isteyen Afşar benzeri dönme avukatları aracılığıyla İstanbul Temel Hukuk Mahkemesi’ne de başvurdu. Akbay ve Çölaşan’a bire bir da 50 bin teklik tazminat davası davası açtı. Çölaşan’ın “Siyasi görüşünü değiştirdi, hisse senedi aldı” dediği “Sanatçı Geçinenlerin Avantası” başlıklı yazısını tanıt gösteren Avşar, henüz önce dahi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yalakadan artist gayrimümkün” sözleri dolayısıyla 100 bin teklik manevi tazminat davası açmıştı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU RÜYA AFŞAR AMACIYLA HAKEZA KONUŞMUŞTU (VIDEOTEYP)

Afşar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın abartıldığı büyüklüğünde olmadığı açıklamalarının peşi sıra muhalefetin hedefi olmuştu. 

Bir Cevap Yazın