Humor dergilerine dağıtım engeli iddiası!

Hürriyet’te kayran düz habere bakarak İstanbul ’bile ara sıra bölgelerde paketlerin açılmadığı, kâh bölgelerde bile dağıtımın yapılmadığı şikayetleri konusunda araştırma başlatıldı.

Leman Alfabe İşleri Müdürü Utku Aknar İstanbul ’un birçok yerinden sosyal iletişim araçları eliyle şikayet aldıklarını fakat harekete geçilmesi üzere bekçi verilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Şikayetlerin aslı astarı var mı onu değerlendiriyoruz. Çok afaki şeyler de olabiliyor. Tevzi şirketiyle konuştuk. Müfettiş gönderecekler ama elimizde konkre yasakçı bulunmayan. Onbinlerce bayii var. Yasakçı söylememiz gerekiyor. O birlikte okuyuculardan et kafalı dönüşlere bakarak yapılacak. Bakırköy, Maslak ’fecir şikayetler var bilfarz. Ama ‘Maslak ’ta plazalar bölgesindeki bayiler satmıyor ’ etmek bize yetmiyor. Ayrımsız şey Cumhuriyet için de uygulanan, onlarda de güçlük var.  Penguen ve Uykusuz ile ‘şu saatte çıkacak, şu saatte tevzi şirketine vereceğiz, şu kapakla çıkma ’ üzere eş protokol yaptık. Açılmıyorsa üçünün dahi paketi açılmıyor. Okuyucularımız dergiye ulaşamadıkları bayileri abonelik@leman.com.tr adresine bildirirlerse tığ de noktaları elan dimdik tayin ederiz.  Şikayetleri buradan strateji ediyoruz. Ama nerde hangi olduğu somut tıpkısı şekilde 10 dönem ahir tiraj raporlarında görülebilir. “

Bir Cevap Yazın