Hüseyin Gülerce bu sözlerle incizap etti

Milliyet’in haberine göre 25 yıldır Ahit gazetesinde yazan, aynı dönme “Gülen cemaatinin sözcüsü” olarak anılan Hüseyin Gülerce, 17 Antrakt süreci sonrasında nahiye yazılarına ara verdiği Ahit gazetesine Zaman’ı bırakıyorum! Devir’birlikte yazacak bir şeyim kalmadı çünkü” sözleri ile veda etti.

17 Ara süreci sonrası Başbakan Tayyip Erdoğan’a bindi veren ve soruşturmanın usulsüzlük soruşturması olmadığına inandığını dile getiren Gülerce, cemaate mail edipler aracılığıyla eleştirilmiş ve yazılarına açıklık vereceğini açıklayarak 4 maaş kabilinden bire bir süre boyunca basına bildiri vermemişti.
Gülerce, İnternethaber.com’a yaptığı açıklamada “Devir Gazetesi’nden çekilme ediyorum. Dumanlı’ya konuyu SMS vasıtasıyla ilettim. O birlikte dur gitme demedi. Keşke kalsaydın demekle yetindi. İstifamı noter aracalığıyla bildireceğim” dedi.

‘Dumanlı’ya konuyu SMS marifetiyle ilettim’

Gülerce’nin açıklaması şöyle: “Ant’ı bırakıyorum! Zaman’dahi yazacak ayrımsız şeyim kalmadı zira… On Paralık kimsenin bu kararımdan haberi yok. Bugünden itibaren Zaman Gazetesi’nden incizap ediyorum. Dumanlı’ya konuyu SMS vasıtasıyla ilettim. O birlikte ‘dur gitme’ demedi. ‘Keşke kalsaydın’ demekle yetindi. İstifamı kâtibiadil aracalığıyla bildireceğim.”

Bir Cevap Yazın