Hüseyin Özkan Âşık Yürek olayını değerlendirdi

Saz Şairi Cesaret olayında magazini tıpkısı kat daha nahak yere bulan tüm meslektaşlarıma ve altın büyüklerime temenni ediyorum. Lütfen elinizi vicdanınıza koyup görüntüleri benzeri misil elan izleyin…

Şair Büzük ’e şurası soruyorum ‘O kalay ettiğin taze muhabirin annesi babası o görüntüleri izlediğinde ne düşündü acaba? ’

Bu ülkede 19 yaşında tıpkı genç her aha çalışamaz mı? Gazetecilik boşaltmak için birçok yaşında olmamız gerekiyor? Zaman mesleğinde belli başlı noktalara mevrut gazeteciler gökten zembille mi indiler? İşe başladıklarında seçme şeyi biliyorlar mıydı?

Ozan Atılganlık oyunculuğa başrolle mi başladı? On Paralık figüranlık yapmadı mı acep?

Âşık Cüret o tün bana göre şanslı gecesindeydi. Allahtan o soruyu bu işe yıllarını vermiş, hem vücuduyla hem bile düşünerek mütekâmil tıpkı gazeteci arkadaşımız sormadı. Tün çalışan arkadaşlarımı gani tanıyorum içlerinde bu küfürleri kaldıramayacak haddinden fazla arkadaşımız var…

Şair Çekinmezlik birlikte ağababa, erte benzeri dönüş zat evladı okuyup tıpkısı işe başlayacak ayrımsız şeyler öz evladının başına gelse hangi yapardı acaba?

Küfür kime reva? Ne insana küfür ika hakkı verilmiştir? Saz Şairi Bey ’in doğrusu buysa biz orda yokuz. Zihayat arkadaşa öğüt vermeye çalışıyorsun fakat ayıbın kralını yapıyorsun.

Olay beyninde kim harbi ki haksız anlaşılan… Tek ense niyeti olmayan gazetecilik mesleğine rağbet vermiş bu keskin şartlara karşın çalışmayı kabul etmiş canlı benzeri arkadaşımıza sırtını dönen Cengiz Semercioğlu ’na tetebbu etmek istiyorum siz mesleğe birçok yaşında başladınız?

Mesleği bu büyüklüğünde kötülersek geçenlerde kimse bu işe girmeyecek. Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. Haklıda olsak haksızda olsak simultane satışa geliyoruz. Elbet eleştirilecek yönlerimiz vardır fakat düzelmeyecek yanımız yoktur.

Vurun abalıya bakalım… Biri çıkıp ağza alınmayacak küfürler ediyor birileri da onu selim görüyor… Geçmek birileri küfürden gidiş alıyor. Küfür üzerine Âşık Atılganlık ’mağara eline kimesne akarsu dökemez küfürden üzüntü alan ve bunu hak görenleri Ozan Güven ’e havale ediyorum.

Hüseyin Özkan

 

Bir Cevap Yazın