Husye ‘yaşlanmanın’ savaşçısı

İHA’nın haberine bakarak Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ait yerine yaptığı açıklamada, “Sağlıksız ve kötü tagaddi kül vücudu huysuz etkilediği üzere cildinde çabuk yaşlanmasına bozukluk evet.

tek taraflı tagaddi çok hatalı, ihtiyacınız olan cümle vitaminleri yeteri büyüklüğünde almalısınız. Bu nedenle stabil ve sağlıklı beslenmenizde yarar var.Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu nasıl azaltın. sıkça göveri ve meyve tüketin. A,E ve C vitaminlerini sıklıkla yeğleme edin.

E vitamini yaşlanmaya cebin yeryüzü aktif vitaminlerden biridir. Göze yenileyicidir ve hücrelerin elan ince yaşamasını sağlar. Antrparantez vücuttaki oksijenin yeryüzü ongun şekilde kullanılmasını sağlar. E vitamini; koz, fındık-fıstık, tohumlar, soya fasulyesi, ten, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, husye ve tahıllarda mevcuttur. C vitamini dahi yaşlanmaya alın savaş dil ve kırışıklıkların oluşmasını azaltır. En çok yeşil biber, turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanozda bulunur.

Tekrar kumpir, yalan, haya, ayçekirdeği, balık, sarımsak ve ette bulunan selenyum dahi hücreleri korur ve kıvrak bire bir antioksidandır.

Ihtiyarlama 25-30 gözyaşı ortada başlar. Bu nedenle beslenmenize ilgi etmeniz dışında bu yaşlardan itibaren deri tipinize makul bire bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda üstünlük var” diye niteleyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın