İBB divan üyesini zedelenmek edenlerin hapsi istendi!

İBB Sedir üyesi Hüseyin Esen’ı zedelenmek edenlere 9’ar yıl cezaevi istendi

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre üç sanık için kasten yaralama suçundan 2 yıldan 9 yıla büyüklüğünde dam istemi ile dava açıldı. Sanıklar, savunmalarında fenomen ile ilgililerinin olmadığını, kendilerinin pazarda cücük sattıklarını öne sürdü.

İBB ’nin yanı sıra muhtelif kaymakamlık belediyeleri ile ilişik ümran yolsuzluğu davaları ile gündemde olan Hüseyin Iyi,  geçtiğimiz 7 Temmuz günü evinden çıktı. Spor salonuna müracaat etmek üzere uzlaştırıcı ile posta alan Salim ’ın otomobilin tampon kısmına, Cumhur Turgut ’un kullandığı ayrımsız açkı çarptı. Salim, önce anda araçtan inip inmeme konusunda tereddüt etse da araçtan indi.

Salim, olayın hangi olduğunu anlamaya çalıştığı esnada, arkadaki araçtan üç kişi indi. Sıhhatli ’ın yanına gelen eşhas “Sen aracımıza çarptın, bu aracın parasını getireceksin” diye bağırmaya başladı. Iyi, araca kendilerinin çarptığını söylemeye çalışırken üç kişinin saldırısına uğradı. Aldığı tahakküm ve tekme darbeleri sonucu Sağ ’ın büyüklenme ve çarık kemiği kırıldı. Yakındaki tıpkı işyerine kaçarak darbelerden kurtulan Sıhhatli soluğu polis güçleri karakolunda aldı.

PAZARDA CIVCIV SATIYORUZ

Kadıköy Emniyeti ’nde ifadesi alınan Ulak Tarih (26), görüngü günü Kadıköy Salıpazarı ’nda civciv sattığını, Hüseyin Sağlıklı ’ın darp edilmesi olayını ise internetten okuduğunu söyledi. Berbat Cüneyt Karatay (28) ise olay haset akşam geç saatlere büyüklüğünde pazarda cücük sattığını, bahis ile ilgisinin olmadığını belirterek “Hüseyin Sağ kurbanlık kucak arıyor” dedi. Şüphelilerin bulunduğu uzlaştırıcı kullanan Topluluk Turgut (20) ise karakolda rapor vermeyi kabul etmedi.

‘ÖZEL ADINA GETİRTİLDİLER’

Hüseyin Sıhhatli ise verdiği ifadelerde, olayın sıradan bir ‘trafik kavgası ’ olmadığını, şüphelilerin İskenderun ’dan özel olarak getirildiğini belirtti. Sağ, şüphelilerin İstanbul ’dahi sabit aynı adreslerinin birlikte olmadığını belirtti.

9 ’AR YIL KODES CEZASI İSTENDİ

Soruşturmayı yürüteç İstanbul Küçük Asya Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz 22 Meyan ’ta iddianameyi hazırladı. Müddeiumumilik iddianamesinde üç maznun ‘bilerek yaralama ’ ile suçlanıyor. Üç maznun 2 ’kötü yıldan 9 ’ar yıla kadar mahpushane istemi ile yargılanacak. Hazırlanan savca İstanbul Anadolu 7. Temel Ukubet Mahkemesi tarafından akseptans edildi. Evvel mahkeme için 12 Mayıs ’a aktarılma verildi.

TEHDİT TELEFONLARI SÜRDÜ

Hüseyin Esen ’ın çarpma olayı sonrası yıldırma telefonları almaya bitmeme ettiği anlaşıldı. Sağlıklı, olaydan iki kamer kadar sonra Kadıköy Kaymakamlığı ’na yazılı başvuruda bulunarak güvenliğinin sağlanmasını irade etti. Sağlıklı, 21 Eylül haset yaptığı başvuruda, yolsuzlukların üzerine gitmeye bitmeme etmesi halinde saldırıların gene edeceği, ayrıca kendisini öldürecekleri yönünde yıldırma telefonları aldığını söyledi. Salim başvurusunda “Alelhusus Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir bölgesindeki bayındırlık yolsuzluklarını sızıltı ettiğimde aynı kurşunla benim işimi bitireceklerini, ailemin beis göreceğini, başkaca çocuklarımın babasız kalacaklarını söylüyorlar” dedi. Sıhhatli ’ın yaptığı başvuru sonrası Inanma ’ten gelen yazıda, her fenomen yaşanması halinde telefonla kendilerini araması istendi.

Bir Cevap Yazın