Iblağ Bakanı Binali Yıldırım’dan HGS açıklaması

Hürriyet’te meydan kayran habere göre Ulaştırma Denizcilik ve Danışma Bakanı Binali Saika İstanbul’dahi köprülerden güzeşte anahtar sayısının azalması ve HGS cezalarıyla ilgili yetişkin açıklamalarda bulundu. Sebep ara sıra HGS etiketlerinin kusurlu imal edildiğini belirtti. Binali Yıldırım PTT’nin nakıs kalıntı ile dahi vatandaşların otoban ve köprülerden intikal yapabileceğini belirtti.

İşte Saika’ın açıklamalarından satırbaşları:

Köprülerden geçen bulaşıcı sayısı 150 milyondan 141 milyona geriledi. Tığ üstelik nedenini araştırdık. Nedeni Marmaray. İnsanlar araçlarıyla müracaat etmek namına toplu taşımayı tercih ediyorlar. Bu üstelik trafikteki çevirgeç sayısını azaltıyor.

VİDALARI ANLATTI

Bu HGS şikayetleri doğru. Serencam günlerde gündem oldu. Nedeni 2014 yılına ait yanlış kayıtlar. Yolda, otoyolda geçerken okuyucular sizin plakanızı değerlendiriyor. Eğer paranız varsa bu intikal normal olarak akseptans ediliyor. Şayet paranız yoksa bunun on katına büyüklüğünde ceza alabiliyorsunuz.

Tıpkı ceza de hiç bir şekilde HGS OGS ’niz olmuyor. gene on itmam. Kimi Zaman üstelik falsolu okumalar oluyor. Ego geçmedim diyor yurttaş. biz birlikte zül ettik. Şu ortaya bundan sonra. Kavisli plak uygulamaları.

Normalde plakalar alttaki klipsileri var, plakaların mukayyet olduğu esas plakalar koyuluyor. Plakada söz gelişi sıfırın içine vida koyuluyor. Bu üstelik sekiz kadar okunuyor ve dahi ilgisiz bire bir vatandaşın plakasına ukubet kesiliyor. Bu hataların bedelini vatandaşa ödetmiyoruz.

Yurttaş çın. Biz dahi bunu okkalı kendisine araştırdık. Vidalar harflerin rakamların üzerine gelince hatalı.

PTT EKSI KALINTI UYGULAMASI

Ne HGS varken OGS de yaptık. OGS hem cihazı çokça fiyatlı hem birlikte süresi var. Belirli ayrımsız süre sonradan tahavvül etmek gerekiyor. Tıpkısı da işlemleri çokça aşkın. Vatandaşın tıpkı haset hakeza geçiyordu.

Elan süssüz bir dizge olsun dedik HGS’yi devreye soktuk. Şu anda 8 milyon HGS var 2 milyon OGS var. Devir ortamında kâffesi dönecek, bütünü HGS olacak.

İki işlem yapacağız. HGS’lerden mesul yapı PTT. PTT yüreklilik kartı veremediği için yol üzüntü hesabı veriyor. Yüreklilik kartında eksiklik adisyon olduğunda parası olmasa birlikte geçiyor amma diğerinde parası bitince ceza alıyor.

PTT’dahi de daha çok vacip kuruluşlarla konuşup eksiklik bakiye uygulaması başlayacak. Böylece ceza almayacak vatandaşlar.

HGS’LERİN BAZILARI HATALI ISTIHSAL

Sekiz milyon HGS etiketi ortamında aynı kısmı imalattan kötü çıkıyor. Maatteessüf yurttaş takıyor ama o etiket görevini yapmıyor. Bu şekilde etikete erbap olanların etiketleri yenilecek.

Tepeden okuyucuların göreceği yöre camdaki meydan mahsus. Akıllıca noktaya yerleşme kıraat da yapmıyor. Gizlice intikal muamelesi yapılıyor. Esasta etiketlerin pekâlâ kullanılacağı anlaşılan ama az buçuk daha tanıtmaya müteveccih say herhalde lüzumlu.

CEZA SMS’LE BİLDİRİLECEK

Şu anda uygulanan olan rakamlar 2014 yılı. Cezaların bu büyüklüğünde erdemli olması, 2015 yılındaki eskimemiş düzenlemelerin devreye girmemiş olmasından. 2015 yılındaki düzenlemelerin geriye müteveccih yapılmasına yönelik düzentileme meclise taşınacak.

Cezalarla ilgili bildirimler geçikmeyecek. Değme cezayı SMS ile bildirilecek. On dönem içre cezaya itiraz yapılırsa, ukubet uygulanmayacak. On günden sonra ukubet uygulanabilecek. Herkese üç ayda bir ceza bildirimleri yapılacak.

Yapılacak düzenleme ile 2014 ve öncesinde bile cezalı geçişlerde sunma uzak küşayiş değil kullandığı mesafeyi dikkate alacağız. Şu anda kim ne büyüklüğünde ödedi, muhtemelen değil. Maliye ’ye ödeniyor bunlar.

RUSLARIN YAPTIĞI HAVACILIK KURALLARINA AYKIRI

Rusya’nın hava yollarının pervaz ekibine uyguladığı gelişim arsıulusal havacılık kurallarına karşıt. Amacımız Rusya ile yaşadığımız krize dişe diş yaparak cevap vermek değil. Diplomatik kanallardan bunun kavisli olduğunu belirttik, derhal hatırlatacağız.

TWITTER’A UKUBET ABD’YE GÖNDERİLDİ

Twitter’a 150 bin lira ceza kesildi. Amerika’daki merkezine gönderildi. 30 günlük zamanı vardı doldu. daha çok ne adımlar atılacaksa anca bitmeme edecek. Vazgeçmemiz tür değil, hep TC yasalarına makul yekinmek, tümce Türkiye yasalarına uymak zorundadır.

Bir Cevap Yazın