İbrahim Şahin’in kaderi Rojin’in elinde!

TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna oturduktan bu yana mütenevvi eleştirilere maksat olan, karşı yanlışlık duyurlarnda bulunulan İbrahim Atmaca, ilk defa eleştiri tıpkı ülkü ile yüz yüze kaldı. Sanatçı Rojin’e ‘’Aşüfte” diyen Delice kusur dilemesine rağmen davadan kurtulamadı.

Ankara Savcılığınca hahkkında iddianame hazırlanan ve Hazar Ceza Mahkemesinde yargılanacak olan Mecnunca için, TCK’nın 125. maddesi uyarınca, 2 yıla kadar delik cezası isteniyor. Yasadaki bu maddede ‘’Somut ayrımsız fiil veya vakıa isnat eden evet bile yakıştırmada olmak veya teçhiz etmek vasıtasıyla benzeri kimsenin itibar, izzetinefis ve saygınlığına saldıran dirilik, 3 aydan 2 yıla büyüklüğünde mahpushane yahut adlî para cezası ile cezalandırılır” deniliyor.

2011 yılı Mabeyin ayında Ankara’daki bire bir toplantıda gazeteciler TRT Genel Müdürüne, artist Rojin’in TRT 6’daki programından neden ayrıldığını sormuş, Mecnunca bile, ‘’Kendisinden kaynaklandı, kokot karı” demişti. Başbakan Erdoğan ve eşinin Rojin’i arayarak üzüntülerini bildirmelerinden sonra Delicesine dahi,‘’Maksadı aşan tıpkısı anlatım kullandım. Sanatçıdan ve kamuoyundan özür diliyorum” açıklaması yapmıştı.  Rojin, 2009’bile TRT 6’dahi sabah programları hazırlamış, PKK’dan zılgıt almış, ihanetle suçlanmış ve program sona ermişti.

Bir Cevap Yazın