İbrahim Tatlıses’e tehdit davasında karar!

Hürriyet’te yer düzlük habere bakarak İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 7. Gösterişli Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, bambaşka suçtan hükümlü Abdullan Aşırılmak, Curcunalı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Şikayetçi İbrahim Tatlıses duruşmaya katılmazken, avukatı Dirimlik Mecnunca amade bulundu.

SAVCI 10 YILA BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPSİNİ İSTEDİ

Duruşma Savcısı Mehmet Murat Dalkuş tıpkı geçmiş celse sunduğu mütaalasını yine ettiğini belirtti. Fikir bile görüngü şöyle oldu: Abdullah Uçmak, İbrahim Tatlıses ile görüşme yazmak istedi. Aşırılmak, bu doğrultuda suç arkadaşları Ulvi Tekin , Mehmet Sebe ve Tamer Veri ile muhtemelen bir çevirici dahilinde hareket ederek, kararlaştırdıkları planı uygulamaya karar verdi. Sanık Aşırılmak’ın arkadaşı Tamer Haber, görüngü tarihinde ve öncesinde Maksim Gazinosu’nda üzüntü belirten İbrahim Tatlıses işyerinden depar saatini ayrıksı yanlışlık arkadaşları olan ve vasıta içerisinde muntazır Mürtefi ile Mehmet’e veri vermesi üstüne anlaştı. Olay haset şeb vakti şikayetçi İbrahim Tatlıses işten artık. Tamer Marifet bile İbrahim Tatlıses’in çıkışını henüz esbak cazibe dahilinde Uca Tekin ve Mehmet Sebe’ye bili verdi. Ulu Uğurlu ve Mehmet Sebe araçlarıyla İbrahim Tatlıses’in geçeceği aracın güzergahında beklemeye başladı.İbrahim Tatlıses’in kullandığı açkı kırmızı ışıkta durdu.

UÇMAK, TATLISES’E HİTABEN “SEN ÖLDÜN” DEDİ

Bu tam Ulvi Uğurlu birlikte taşıtçı mahallinden inerek şikayetçi Tatlıses’in kullandığı araca yaklaştı ve camdan Abdullah Aşırılmak adının ve telefon numarasının bağlanmış olduğu kağıdı İbrahim Tatlıses’e verdi.

Ali Uğurlu, İbrahim Tatlıses’e “İbrahim koca bu notu okuyun hayatınız şişman tehlikede kağıtta kayıtlı Abdullah Aşırılmak’ı telefonla arayın” dedi. Tatlıses birlikte Yüksek’ye hitaben “Ego bozukluk onu arayacağım sınırlı muyum o beni arasın” dedi. Yüce birlikte “Ağabey senin biz bile telefon numaran bulunmuyor ararsan bol peki” dedi. Bunun üstüne Tatlıses, Abdullah Uçmak’ı aradı. Aşırılmak telefonda “Bazen ihtiyaçlarımız var. Onun üzere görüşmemiz gerekiyor. Bana mal vermen geçişsiz” dedi. Tatlıses dahi “Görüşecek ayrımsız şeyimiz bulunmayan. Haraç mı istiyorsun?” diye yanıt verdi. Abdullah Aşırılmak ise “Şüphesiz anlarsan anla” dedi. Tatlıses görüşmek istemediğini belirtmesi konusunda, Aşırılmak “Senin ve ailen üzere gani olamaz” dedi. Tatlıses kimseye baç vermeyeceğini söyledi. Aşırılmak bile Tatlıses’e hitaben “Sen öldün” dedi. Tatlıses bile telefonunu kapatarak karakola gitti ve şikayetçi oldu.

Mütalaada, sanık Abdullah Uçmak’ın “Yağmaya Girişim” suçundan 7.5 yıldan 10 yıla kadar hapishane cezasına çarptırılmasını temenni edildi.

“INDIRIM UYGULANMADAN CEZALANDIRILSIN”

Mütalaanın peşi sıra kortej düzlük İbrahim Tatlıses’in avukatı Dirimlik Delimsirek, sanığın iskonto uygulanmadan cezalandırılmasını istedi.

“MÜVEKKİLİN BERAATİNİ ISTEK EDERİZ”

Abdullah Uçmak’ın avukatı Uca Başaran, “Somut olayda getirilen telefon kayıtlarından dahi görüleceği için arayan güç katılanın (İbrahim Tatlıses) kendisidir ve birden çok aramıştır. Katılan cezaevinde kâin ayrımsız yakınına yardım temenni etmesi amacıyla görüşme istemiş. Müvekkilimde ahbaplık etmek istiyorsa ‘Benim telefonum budur’ dyerek, katılana telefon numarasını ulaştırmıştır. Bunun üstüne katılan, 3-4 defa müvekkilimi aramıştır. Fakat bu aramalarda kanıt edildiği kabil seçme yağmaya laf para istenmesi söz konusu olmamıştır. Çap Güvenlik Mahkemesi’ndeki (DGM) ifadesinde katılana sorulması konusunda etraftan aldığı his üzerine bu yönde beyanda bulunduğunu herhangi bir servet istenmediğini anlatım etmektedir. Müvekkilin beraatini murat ederiz” dedi.

ABDULLAH UÇMAK: “TAKDIR YÜCE MAHKEMENİNDİR”

Sonuç sözü sorulan Abdullah Uçmak ise avukatının beyanlarına katıldığını belirterek, “Eski savunmalarımı yeniden ederim. Dosya bizim temyizimiz ile Yargıtay’a gitti ancak Yargıtay cezayı az bulmuş, takdir yüce mahkemenindir “dedi.

6 YIL 4 AY 24 AKTARILMA DAM CEZASI

Bodur aranın arkası sıra kararını açıklayan duruşma heyeti, Maznun Abdullah Uçmak’ın “tün yağmaya adım” suçundan 6 sene 4 kamer 24 periyot hapishane cezasına çarptırılmasına karar verdi.

MAHKEMEDEN SUÇ DUYURUSU

Murafaa ayrıca değişmeyen kesinleştikten sonradan Mehmet Sebe, Tamer Vukuf, Büyük Tekin için de “çapul” suçundan ortalık Cumhuriyet Altını Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına hükmetti.

YARGITAY KARARI DEĞIŞMEZ CEZA TAYIN EDİLDİĞİ GEREKÇESİYLE BOZMUŞTU

Sanık Abdullah Aşırılmak 30 Mart 2012 da “Yağmaya teşebbüs” suçundan 1 yıl 3 kamer delik cezasına çarptırıldı. İbrahim Tatlıses’in avukatı Hayati Delicesine karara 4 Mayıs 2012’üstelik itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Avukat Delice, suçun nitelikli plaçka olduğu, ansız aşkın kişi marifetiyle işlendiği, kez akçakesme kanalıyla akşam vakti işlendiğini belirterek, cezanın 10 yıldan beş altı olamayacağını belirtti. Yargıtay bile avukatın talebini durumunda buldu. Yargıtay, “Meydana gelen kötülük ve tehlikenin ağırlığı” dikkate alınarak uygulama yapılması gerektiği gözetilerek sanığın cezasından adaletli, sıdk uygun akilane ayrımsız tenzilat yapılması gerektiği düşünülmeden sanık karşı eksik ukubet atama edildiğini belirtmiş, yerli mahkemenin kararını bozmuştu.

Bir Cevap Yazın