İçişleri Bakanı Alâ’dan ‘terörle mücadele’ açıklaması

Derik, Silvan, Dargeçit ve Varto tamamen temizlendi

Sabah’tan Ahmet Topal’ın haberine göre DOĞRU Parti’nin Afyonkarahisar kampında terörle savaş için şümullü tıpkısı sunum fail İçişleri Bakanı Efkan Alâ’nın veridği bilgilere göre 22 Temmuz 2015’ten bu yana öldürülmüş ya bile yakalanan yıldırıcı sayısı 3 bin 376 oldu. Uğur, Cizre ve Silopi’da 535 terörist işsiz ayla getirildi. Teröristlerin kullandığı 20 bamyatarlası ve çevresi de imha edildi. Işte Icra Vekili Alâ’nın paylaştığı bilançonun detayları:

4 NAHIYE TEMİZLENDİ: Derik, Silvan, Varto, Dargeçit terör örgütü PKK’nın kayırıcı kaçırma, baç alma, sözde usa vurma merkezleri namına kullanılıyordu. Bu ilçeler ağız ağıza temizlendi. Cizre güdük sürede temizlenmiş olacak. Uğur’un yüzdelik 60 kontrol altında. Talih, Cizre ve Silopi tamamen temizlendiğinde yeniden istimara yapılacak. Ayrıksı ilçelerdeki yıldırı örgütü unsurlarına eskimemiş operasyonlar gündeme gelebilir.

MEZARLIKLAR İMHA EDİLDİ: Yıldırı örgütü PKK’nın teşkilatlanma, enstantane merkezi kabil kullandığı mezarlıklara ameliyat yapıldı. 20 bamyatarlası ve çevresi imha edildi.

AİLELERE OTEL DESTEĞİ: Talih, Cizre ve Silopi’den kafile fail can sayısı 93 bine ulaştı. Hükümet ilçelerden göçen ailelerle biricik bir tane ilgileniyor. 4 bin aileye direkt yardım yapılıyor. Barınma sorunun calip birtakım aileler otellere yerleştirildi. Yıldırı saldırıları dolayısıyla 10 bin esnaf uymazlık gördü.

3376 YILDIRICI AYLAK: Yıldırı örgütünün saldırılara başladığı 22 Temmuz 2015’ten bu yana yapılan operasyonlarda maktul ya üstelik yakalanarak atıl ayla getirilen hep yıldırıcı sayısı 3 bin 376 oldu. Sur, Cizre ve Silopi’üstelik 535 terörist tembel arkaç getirildi. 6-7 Ekim’den bu yana 10 bin dahi patlayıcı imha edildi.

Bir Cevap Yazın