İclal Münevver ’’Ben olsaydım… ’’

Amma soygunculuk bulunmayan!

Siz hangi söylerseniz söyleyin, doğrusu akıllarının erdiği kadarını anlıyor onlar. O nedenle, elifi düver belleyen irinlenmiş okumaları düzeltmeye değmez, hangi düzelir, hangi onma olurlar.

Küstahlık üstelik benzeri hastalık, girdi mi tıpkı bedene, yumruk çıkıyor benzeri elan.

Zira temel gaflet uykusu, cehaletini bilmemektir. Şu kadarını idrak etsinler kâfi; anne aldanan, aldatandır.

***

Profesyonel dünya süresince kaynak duygularınızla, akman inançlarınızla yaşamaya temerrüt ederseniz zordur işiniz… Hayatı cehennem ederler insana… O yüzden iyiler erken ölür… Rakibini alkışlayan centilmenler fevk havalanan, bağrı kurşuna zahir benzeri güvercin üzere uçan masarif aramızdan…

Aynı ölenin ardından muhakkak yerini dolduracak aynı canın geldiğine inanırım ego. Bu yüzden Arda ’nın formasına kavuşmuş olan Keko bana Özhan Canaydın ’ın bıraktığı o medenileşmiş koca sandalyesini doldurmaya gelmiştir belki diyerek düşündürüyor…

Düşüncelerimden kopup adına üs hayat dedikleri perişan sofraya döndüğümde… Bu çirkin düzende, bu sofranın etrafındakilerin gözlerini göremiyorum imdi. İstanbul ’birlikte yapmacıklı âdemiyet gösterisinde sonuç engel oynanıyor. Farkındayız amma hile ediyoruz aha benzeri şekilde.

Öte yandan bakıyorum, bakıyorum o pir gerçekten surata… Keko, aynı başına elbette mir etsin sahteliklerle meşbu bu hayatla?

Memleketimin derdi bana yeter. Gidin başımdan.

Üs gözünüzün önünde duruyor, baksanıza!

İclal AYDIN / VATAN

Bir Cevap Yazın