Içtimai medyada kıyacı atak saldırısı!

Radikal’birlikte kayran kayran habere bakarak İstanbul Bağdat Caddesi ’nde, cemaziyelevvel şeb evinin sokağında seksüel saldırıya uğrayan 19 yaşındaki darülfünun öğrencisine ilgili namına toplumsal medyada başlatılan bir ‘soruşturma ’ iri aksülamel topladı. Twitter ’dahi “Şamil İ.” ismini kullanan benzeri hesaptan, “19 yaşındaki tıpkısı ‘kız’ geceleyin 03:00’te Bağdat Caddesi’nde ne nev bire bir eğlenceden dönebilir?” şeklinde bire bir ‘sormaca ’ sorusu paylaşıldı. Bire Bir kullanıcı bu sorunun ardından twitter ’ın sormaca formunu kullanarak 4 birlikte ‘cevap ’ önerisi sundu: “Saklambaç”, “Iplik atlama”, “Semirtilmiş güreş, “Bilemiyorum”…

Twitter kullanıcıları, dinç benzeri kadının yaşadığı trajik olayla bayram eden bu istifham ve üsluba şişman aksülamel gösterdi. Cinsî saldırıya uğrayan ve zedelenmek edilen kadının başına gelenleri “gecenin o saatinde dışarıda olmasına” bağlayan bu mesaja değer kendisine twitter yönetimine dahi bu hesabı şikayet etmeye başladılar.

Gelen yüzlerce aksülamel mesajına rağmen tutumundan vazgeçmeyerek, geçmiş, “Oooo tepkiler müthiş… Delikanlılar dersimi veriyorlar klavyeden… :)”; arkası sıra de “Bağdat Caddesi’nden ölüm ve saldırı tehditleri alıyorum. :))” mesajlarını yazdı.

Bir Cevap Yazın