Içtimai medyada ‘Noel’ gerilimi!..

Takvim Gazetesi’nin özel haberine bakarak sosyetiklerin Cadılar Bayramı’ndan sonradan demin üstelik Noel kutlamalarına olan merakı, bazılarını kızdırdı!

Bebeğini kucağına kabul etmek için zaman sayan Neslişah Alkoçlar, eşi Açık Deniz Altan Düzyatan ile gittiği yemekten fotoğrafları instagram hesabında paylaştı.

Mısır Yasemini ve Dikran Masis çiftinin evlerinde verdiği yemeğe, Beyza ile Tasavvur Arslan bile katıldı. Neslişah Alkoçlar, ilk dostlarıyla çektirdiği bu pozu arkası sıra birlikte alaylı yemek masasının fotoğrafını instagram’dahi yayınladı.

‘ERKEN YILBAŞI YEMEĞİ’ DEDİ

Fotoğrafa da “Erken yeni sene yemeği” diye kadar sakıt Alkoçlar’a takipçilerinden tenkit yağdı. Esbabımucibe ise yemeğin Hıristiyan aleminin kutladığı Noel’e denk gelmesiydi. Masadaki Noel Baba, geyik, çam ağacı, kozalak kabil detaylar da Noel’i simgeleyince tepkilerin sayısı arttı. Takipçileri asortik güzele, “Tercihlerinize utanmak duyuyoruz ama milleti dahi ahmak yerine koymayın. Noel zamanına balya gelen tıpkısı yemeği yılbaşı yemeği diye yorumlamak eğlenceli” mesajları yağdırdı. 

TEPKİLERE YANIT VERDİ

Kendisine gelen tenkit dolu mesajların çoğunu silen Neslişah Alkoçlar, daha sonra dayanamadı ve ‘Hıristiyan özentisi’ yorumlarına şöyle karşılık verdi: “Bakir yılda bu arada olamayacağımız için yeni yıl yemeğimizi bu akşam ezanı yiyoruz izninizle. Yemeğimizin Noel’e denk gelmesini punt bilip art düşünce göstermeye gerek namevcut.”

Neslişah Alkoçlar üzere tıpkısı ayrıksı sosyetik Aslı Abat bile Noel yemeğinden tıpkısı foto paylaşınca eleştirilerin hedefindeki ayrımsız diğer âdem evladı oldu…

HIRİSTİYAN GELENEĞİ

Noel, seçme yıl 25 Mabeyin tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramıdır. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsi Doğuş veya Milat Yortusu olarak bile bilinir. Bir Nice ülkede 24 Ara akşamı ile 25 Boşluk öğleden sonrası Noel Yemeği hazırlanır ve sülale fertleri masa etrafında aynı araya gelirler. Noel Yemeği ülkeden ülkeye farklılık göstermekle bu arada bildirme ferah olanı kızarmış gebeş ve sosistir.

AMAÇ BİRLİKTELİK

Aslı Rahat dahi Tutum Kosif’in verdiği Noel yemeğinden kareleri instagram’bile paylaşınca eleştirildi. Rahat’in yanıtı ise şöyleydi: “Kayınvalidem Hıristiyan olduğu üzere bizim eş, cemi Hıristiyan adetlerini kutlar. Kaldı ki böyle üstelik olmasaydı amaç bu arada olmak. Keşki herkesin arzu gözü münhal olsa.”

Bir Cevap Yazın