İGDAŞ’tan ‘kabarık fatura’ kampanyası!

Hürriyet’te kayran düz habere bakarak İGDAŞ, bahis ile ait muhteşem tıpkı izah yaptı. Buna bakarak doğalgaz faturası vade farkı olmadan 3 taksit halinde ödenebilecek. Uygulamanın detayları daha netlik kazanmazken faturaların hamile geldiği şita aylarını kapsaması bekleniyor.

İstanbul genelinde İGDAŞ ’ın 5.6 milyon abonesi bulunuyor. Alelhusus kışın havaların soğuması ile gelişigüzel doğalgaz faturaları da çıkkın gelmeye başladı. 500-600 lirayı bulan faturalar, tüketiciyi kara kişmiri düşündürürken, doğal gaz dağıtım şirketi İGDAŞ ’tan, tıpkısı çokça haneyi ilgilendirebilecek ayrımsız izah geldi.

VADE FARKI ALINMAYACAK

Konu ile ilişik İGDAŞ ’fecir yapılan yazılmış açıklamada şöyle denildi: Kış aylarının yüzünü adamakıllı göstermesiyle sakıt çekicilik sıcakları, ısınma giderlerini artırdı. İstanbulluların abat, emin ve bol ısınması üzere kentin temas köşesine akıcı benzeri biçimde doğalgaz dağıtımını gerçekleştiren İGDAŞ, abonelerine faturalarını, yüreklilik kartlarıyla vade farksız 3 taksitte ödeme imkânı sunuyor. Bu kampanyada Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, HSBC Bank, Hisse Senedi Bankası, TEB, Vakıflar Bankası, Bina Emniyet Bankası ve Burganbank yer alıyor. Iştirak şartları bankadan bankaya farklılık gösteren kampanya hakkında elan etraflı bilgiye www.igdas.com.tr adresinden ve bankaların şubelerinden ulaşılabilir.”

BANKADAN BANKAYA AYIRT

İGDAŞ açıklamasının devamında “Kampanya çerçevesinde sözleşme yapılan Denizbank, Garanti Bankası, TEB ve Burganbank ’ta bir ast hat olmaksızın umum faturalara mehil farksız itimat kartına 3 taksit avantajı sunuyor. Evkaf Bankası 50 TL ’lik limitle taksit kampanyasını uygularken Akbank, Aksiyon Bankası ve Yapı Emniyet Bankası 100 TL ’lik limit arıyor. HSBC Bank ise yeryüzü bir iki 250 TL ve beden faturaları 3 takside bölüyor” bilgisi verildi.

KIŞ DÖNEMİ AMACIYLA MUTEBER

Taksit uygulamasının, ağırlıklı olarak şita aylarını kapsadığı öğrenildi. Bankalarla yapılan konvansiyon gereği, faturaların şişkin geldiği şita aylarında yapılan taksit uygulaması ödeme kolaylığı amaçlayor.

İstanbul’üstelik evlerde almanak mergup doğalgazın bedeli ise 1000 teklik adına hesaplanıyor.

Bir Cevap Yazın