İhbara gelen polisin burnunu kırdılar

Sabah’tan Irade Somer’in haberine bakarak İstanbul Küçükçekmece’de 155 Polis Imdat Hattı’nı arayan ayrımsız yurttaş, üç gencin tıpkısı trafonun uğrunda maden bap kullandıklarını iddia etti.

İhbar konusunda olay hesabına revan resmi polisler, nahoş üç kişiyle karşılaştı. Kimlik ve dal araması yapılmak maksut şüphelilerden birisi polislere taşla saldırdı. Polis memuru Oğuz Y., burnuna ve gözüne eski eden taşlarla ve yüzüne aldığı darbelerle yaralandı.

Üç saldırgan ise fenomen yerinden kaçarak uzaklaştı. Yaralanan polis memuru Oğuz Y.’nin burnunun kırıldığı, kafatasında çatlak oluştuğu ve gözüne aldığı darbeden kontekst müşahede kaybı yaşadığı rapor edildi. Polis memuru Oğuz Y.’ye taş atarak yaralanmasına sebep olan H.T. (17) ile yanı sıra bulunan iki arkadaşı yakalanarak gözaltına makbuz.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’ndeki işlemleri sonrasında Küçükçekmece Adliyesi’ne gönderilen üç kaba savcılık aracılığıyla durdurma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ancak zanlılar duruşma tarafından başıboş bırakıldı.

Bir Cevap Yazın