Ihtişam Bahçeli:

CİHAN’dahi meydan kayran habere göre martir çocuklarının yaş döktükleri asıl dayalı fotoğrafları paylaşan Bahçeli, “Aha bunlar bizim elim hikayemiz. Aha bu manzaralar bizim sükut etmiş gerçeklerimiz. Trap açmışlar, boy bos yapacaklarmış, vız dirimsel.” dedi.

Milliyetçi Cereyan Partisi (MHP) Umumi Başkanı Oran Bahçeli, sosyal medya platformu twitter üzerinden gündemi değerlendirdi.

Gelen martir haberlerinin arkası sıra martir törenlerinde gözyaşı döken şehit çocuklarının fotoğraflarını üstelik paylaşan Bahçeli şu ifadelere meydan verdi: “Sızlanmak gülmek büyüklüğünde insancasına ve katıksız aynı haldir. Bazen kitaplar dolusu vukuf birlikte benzeri damla gözyaşı büyüklüğünde canlı olanaksız. Ve adam ağlar. Sıradan bir kaynaktan doğup nehirlere, oradan okyanuslara karışan sular neyse, ayn pınarlarından hüzünle yanaklara düşen yaşlarla birlikte aynısıdır. bazen mutluluktur gözyaşlarına karyola işleyen, ara sıra birlikte begayet ağrı ve acıdır gözyaşlarını motivasyon eden. Dudaklar dolma söyleyebilir, ama gözler dürüsttür, içtendir, gerçeği gizleyemez. Özellikle elem çöktü mü yüze, kelimeler yetersiz kalır. Gelişigüzel gün martir haberi alıyoruz. Tamam çocukları ağlayan bire bir ülkenin sahn damarlarının kuruduğunu biliyoruz mu? Biricik bire bir yaş ne çokça özdek anlatır değil mi? Adeta kurşundur, ciğerleri deler da maruf. Çocuktur deyip geçmeyin, şehit babasının ardı sıra döktüğü yaşlar tonlarca ağırlıktadır. Herhangi Bir ahit ağlamak için gözyaşına ister yoktur. Bakışların dahi ağladığı peki, hasretle benzeri dokunuş gönülleri yakar.

‘KALDIR BAŞINI EVLADIM, BU JÖN YAŞTA NICE FELAKETE DAYANDIN’

Martir üstelik olsa babaya veda ne zordur, güya dokunaklı devrilmiştir. Anlayana, uzaktan üzgün benzeri bakış hangi çok şey anlatır. Ya ananın sızısına hangi demeli? Ya ananın canevi yangınını kuşkusuz söndürmeli? Ağlama yavrum, bırak seni bu kuzuluk getirenler zenginlik boyu ağlasın. Sil gözyaşlarını, senin hesabını soracaklar yanındadır. Kaldır başını evladım, bu kiray yaşta nice felakete dayandın. Çıktı aralık sorumlulardadır. Mazlum durma yavrucak, büyüdüğünde göreceksin seni babasız bırakanlar, buna amil olanlar kaçacak düz arayacaklar. Aha bunlar bizim koygun hikayemiz. Işte bu manzaralar bizim sükut etmiş gerçeklerimiz. Trap açmışlar, fason yapacaklarmış, vız gelir. Kahraman herhangi bir ahit düştüğü yerden kalkar. Pespaye ise yükseldiği yerden değil düşmek, yere çakılır. Bu üstelik etraflı sürmeyecektir. Parçalanmamış şehitlerimize Allah ’tan rahmet diliyorum. Muhterem ailelerine, eşlerine, yavrularına sabır ve başsağlığı irade ediyorum. Acıları acımız, alınacak intikamları sözümüz olsun.”

Bir Cevap Yazın