İki kardeşi bir tabuta koydular

Eskimemiş Asır’dan Kazım Yörükce ve Mehmet Kavas’ın haberine göre Aydın’da Fatih Müşkül’un (30) otel odasında vahşice bıçaklayarak öldürdüğü eşi Halime Çetin (20), 3 yaşındaki kızı Gülfer ve 1 yaşındaki oğlu Polatcan, Germencik ilçesinde toprağa verildi.

İki çocuğuyla birlikte cinayete kurban revan Halime Çetince’un babası Mehmet Karcı, Fatih Çetince’un, Bursa’da yeni bire bir avlu kuracağı vaadiyle kandırıp kızını katlettiğini belirterek, “Bu katı ölüm cezası edilsin” diye konuştu.

Efeler Belediyesi’nde taşıtçı namına çalışan Fatih Çetin, 4 yıl önce evlendiği ve uyuşmazlık zımnında 5 aydır ayrı yaşadığı Halime Çetince’u konvansiyon vaadiyle kandırıp otel odasında iki çocuğuyla birlikte öldürmüştü. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsilerin peşi sıra talihsiz ana ve iki çocuğunun bir tabuta konulan cenazeleri, Efeler ilçe merkezindeki Dükkanönü Camii’ne getirildi. Cenazeye Halime Çetin’un babası Mehmet Karcı, kardeşi Hacer Baydemir ile yakınları katıldı. Cenaze namazını kıldıran cami imamı Numan Tosun, üzüntüsünü dile getirerek hayatının sunu zor anını yaşadığını söyledi.

“Adaletten tek beklentimiz idam”

Camide yapılan törenin arkası sıra ana ve iki çocuğunun cenazeleri evinin önüne getirilerek burada komşuları ve yakınlarından helallik istendi. Cenazeler, gözyaşları arasında sonuç yolcuğuna uğurlanarak Germencik Uzunkum Mahallesi’ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Damadının idam cezası edilmesini talip Mehmet Karcı, “Benim çocuğum 20, torunlarım ise biri 3 başkası 1 yaşındaydı. O merhametsizce onları öldürdü. Adaletten biricik beklentim idam cezası. İki çocuğunu ve annelerini öldüren caniden yararlı gelmez. Hakeza canilere ululuk cezaevinde bakmasın” dedi.

Halime Çetin’un ablası Hacer Baydemir ise eniştesini cinayete azmettirenin babası İbrahim Çetince olduğunu öne sürdü. 

Bir Cevap Yazın