Ilgi!.. Erkekler riziko altında!..

Takvim’birlikte yer düzlük habere göre bicik büyümesi namına üstelik aşina bu durumu Prof. Dr. Mantalite Bilkay anlattı…

Jinekomasti nedir?
Jinekomasti; koca memesinin avrat memesine eş şekilde büyümesidir. Erkekte meme büyümesi, hormonal değişikliklerde, ergenlikte, yaşlılıkta, katmerli alkol kullanımında, karaciğer hastalıklarında, bazı ilaçlara tutkun yerine görülür.

Ne zaman cerrahi müdahale yapılmalıdır?
Ergenlik döneminde erkeklerin bicik dokusu benzeri hacim büyümekte ve kestirmece 1-2 yıl sonradan küçülmektedir. Bu nedenle meme başı dokusu büyüyen herkese anında operasyon yapılmaz. Jinekomasti ameliyatları ergenlik çağı dönemini tamamlamış, sunu birkaç 2 yıldır jinekomasti tanısı almış kişilere yapılır.

Ameliyatı elbet yapılır?
İinekomastinin hafif evet dahi ileri derecede olmasına gore dernekevi duyum yitimi yahut umumi duyum yitimi ile yapılabilir. Eğer yağ dokusunda artım varsa takkadak liposakşın uygulamak tam tamam, Jinekomastiye sebep olan parankimin artması ise o ant cerrahi kendisine çakozlamak gerekir. Zaman Zaman bile seçme iki yöntemi bire bir anda tahsis etmek gerekebilir.

Ağrılı benzeri operasyon mudur?
Jinekomasti ameliyatından sonraları genellikle, kişiyi huzursuz edecek şekilde ağrılar olmaz.

Ameliyat sonrası nelere özen etmeli?
Ameliyattan sonraları genellikle tıpkı dönme hastaneden taburcu olursunuz. 3 zaman bilahare banyo yapmanıza müsaade verilir. Kestirmece 3 hafta büyüklüğünde jinekomasti korsesi veya memeler üstüne tazyik işleyen sargılar kullanmanız gerekmektedir. Çünkü ödemler azalınca lastik artağan kalabilir ve etkisi azalabilir.

Bir Cevap Yazın