Ilginç tıpkısı kol başlıyor!

Star enteresan benzeri diziyi ekrana getirmeye hazırlanıyor: ‘Ayrımsız Ankara Polisiyesi- Behzat Ç ’. Tamam Erman Serbes ki? O, Emrah Serbes ’in romanlarındaki karakter. ‘Behzat Ç., Kıya Büro Amirliği ’nde başkomiser, hayata cebin işlenen suçlar uzmanı ’.

Emrah Serbes, döneminin sunu bol yazarlarından biri. Ego olsam, ona tezelden ayrımsız senaryo ısmarlama valör, tek değilse mevcut senaryoların diyaloglarını yazdırırdım. İnsanların haddizatında elbet konuştuğunu hatırlamaya araç olurdu. Olay örgüsü çokça akva, takibi birlikte çok sağlam. Heyecanını sonuna büyüklüğünde korumasını biliyor.” Köklü 2 ’de Sevin Okyay böyle yazmış. Ve işte o diyaloglar geliyor anlaşılan.

“Türkiyeli polisiyenin sonuç dönemdeki kanımca yeryüzü dinamik yazarlarından biri. Hem akva yazıyor, hem bile sonuna büyüklüğünde uymaz. Hem kısmık polisiye yazıyor, hem da kısmık bire bir sosyete çözümlemesi yapıyor. De de Ankara için yazıyor.” Tamam davranışlar Ankara ’nın semtlerinde geçiyor. Haa, şu var; bizim millet hakeza komiserlerden hoşlanır mı? Temsil arz beğenilen komiserler ‘Dal Sokaklar ’üstelik.

Kimbilir ihtimal kendine özgü yapısıyla Behzat Ç., kahramanlarımızdan biri cins. Tabiatıyla bu karakteri canlandıracak oyuncunun üstelik yorumu mehabetli.

Sina Koloğlu – Tabiiyet

Bir Cevap Yazın