Ilişki Lüle Taşı:

Sargı Aktaş’ın Akşam’bile yayınlanan röportajı…

13 yıllık tıpkısı tayf deneyiminin peşi sıra evvel albümünüzü çıkardınız. Neler hissediyorsunuz?
Inanılmaz heyecanlıyım elbette kim… Çokça fena hâlde tepkiler aldık. Sayısal platformlardaki yükseliş beni haddinden fazla mutlu etti. Tüm enstrüman kanallarında ve radyolarda çalması, taksiye bindiğimde kendi şarkımı itaat etmek çokça güzelce aynı ihtisas diyebilirim. 

Peki bize albümünüzün hikâyesini anlatır mısınız?
Ben 10 yıldır Kıbrıs ’ta sahne alıyordum. Aynı deneyim yapıp İstanbul ’üstelik aile almaya gelmiştim aslında… Benim çok çarkıt bire bir yönetici arkadaşımla sohbet ederken ertelemiş olduğum albüm hayalimden bahsettim. Ve o anki duygularım 6. hissim ve içimden tıpkısı ses bu parayla sülale hayalini değil, uzunçalar hayalini gerçekleştirmelisin dedi (gülüyor). Çabucak ertesi çevrim Suat Sakarya ’nın stüdyosuna gittik ve “Yol Ver” şarkısını dinledik. Beni inanılmaz heyecanlandırdı bu yır ve ‘evet bu yır ’ dedik. Derhâl albümü yapmaya başladık. Ayrımsız sene süren çalışmanın ardından Seyhan Çalgı Aleti etiketiyle piyasaya çıktık.

AĞIR ŞARTLARDAKİ SÖZLEŞMEYİ REDDEDETTİM

Neden uzunçalar hayalinizi 13 sene ertelediniz?
2005 yılında bire bir uzunçalar girişimimiz olmuştu. Fakat yapımcının hazırlamış olduğu kısık şartlardan oluşan sözleşmeyi imzalamak istemedim ve vazgeçtim. Bir dolaşma kendim yapacağım diyerek ateş yapmıştım ve oldu. Tanrı kendimin yapacağı maddesel gücü verdi ve yaptım çokça şükür (gülüyor).

Biraz bile bize albümün adını haiz ‘Misil Ver ’ şarkısından bahseder misiniz?
Benzeri Ersay Üner şarkısı ‘Kat Ver ’… Çokça dallı güllü aktif ve herkesi dinlediği zaman heyecanlandıran ayrımsız terane… Suat Sakarya ve Gürsel Çelik ’mağara yaptığı iki farklı düzenlenmiş ve benzeri  remixi var albümde…

Başka hangi isimlerle çalıştınız albümde?
Hakkı Sarp, Ceyhun Çelikten şarkısı var ‘Maatteessüf”.  Zeyno şarkısı var ‘Aşk Devrisi ’ ve ‘Ağla ’, Bahir Beleşçi ‘Yıllanmış Yük ’ ve Sezen Katarakt cover ’ı ‘Onu Ahiz Beni Aldatma ’ parçasını seslendirdim. 

Berenarı rengârenk ve işlek bire bir klip çekmişsiniz. Kostümlerde bir hayli dikkat çekti.
Klibimiz Tamer Aydoğdu marifetiyle Midas Stüdyoları ’nda çekildi. Gencer Savaş bandosu ve 4 dansçı haremlik etti. Yaklaşık 14 saat sürdü çekimler. Kıyafetleri üslup danışmanı by Coşar tasarladı. Bütün yoluyla beğenildi ve bu beni haddinden fazla bahtiyar etti.

PİYASADA TÜVANA POPÇU BULUNMAYAN

Klipte kafanızda geyik boynuzu görüyoruz bunun tıpkısı anlamı var mı?
Sezen Aksu bu şarkıda aldatılan tıpkı kadını anlatmış. Biz birlikte geyik boynuzu kullandık bu yüzden (gülüyor).

Çalgı Aleti dışında neler yapıyorsunuz?
Değme periyot sunu az bir saat yürüyorum ve pilates yapıyorum. Seçme fırsatta bakir haz arıyorum tıpkı da. Instagram, Twitter ve Facebook vazgeçilmezlerim (gülüyor).

Özel hayatınıza gelecek olursak, gönlünüzü arakçı biri var mı?
Faydalı, hayatımda kimesne namevcut. Koca kimi vakit yaşadıklarından sonraları tafsilatlı süre boydak biçim kafasını dinlemek istiyor. Öyle bir dönemdeyim. Benim yegâne aşkım işim…

Son yerine çalgı dünyası üzerine hangi düşünüyorsunuz?
Çıktı insanlar iyiyi kötüyü fark edip herkesi doğruluk ettiği yere oturtuyor. Ve benzeri isimleri görmekten bundan sonra herkes haddinden fazla sıkıldı. Neredeyse güre popçu yok üzere yer genci 40- 45 yaşında. Neyse ki yıpranmamış ayrımsız jenerasyon geldi çalgı aleti piyasasına. Sayısal platformlarda yükselen da yerini buluyor daha çok nihayet…

Bir Cevap Yazın