Ilk Teşrin ayının en medyatik ünlüleri!..

Hülya Avşar gene zirvede!..

Medya Izlem Merkezi ’nin Ilk Teşrin ayını havi magazin gündemi araştırmasına göre, ayın yer çokça konuşulan ünlü ismi Hülya Avşar oldu. Esbak taban oranla haberlerini yüzdelik 100 arttırmayı başaran Afşar Kızı, kamer boyunca 4 bini aşkın bilgi ve abece ile gündeme geldi. Altın Portakal Film Festivali ’nde jüri başkanlığı yapmasıyla adından sık sık alay ettiren Avşar, “Koyu Düşünce” filmini diskalifiye etmesiyle da medyada açık vadi buldu. Katıldığı kabiliyet programları ve Van Depremi ’nde yıkılan öğretmenevinin adına yenisini yaptırması, Avşar ’la ilgili konuşulan konular arasındaydı.
 
Türkan Şehriyâr festival ile gündemde

Araştırmaya bakarak, ayın medyada öne çıkan özge ünlüsü Türkan Şoray ’dı. Zer Portakal ve Değer Ödülleri Töreni ’nde curcuna açılışlarını yapması ile medyanın ilgisini toplayan Şoray, tıpkı festivalde “Sanatta Içtimai Bastırık Ödülü”nün da sahibi oldu. Atilla Dorsay ’ın 2007-2012 yıllarında çektiği Türkan Şoray fotoğraflarından oluşan “Türkan Padişah ’a Armağan” isimli serginin açılmasıyla de gündeme gelen adlı sanatkâr, toplamda 2 bini aşan fen ve yazıda düz aldı.
 
“Orhan Gencebay ile Aynı Ömür” patırtılı getirdi

Sanatta 60. yılını kutlayan Orhan Gencebay, Teşrinievvel ayında medyanın yer çok söz ettiği ünlü isimlerden ayrımsız diğeri oldu. Gencebay ’ın danışma hayatına mühür vurmuş 33 eserini 32 sanatçının yeniden yorumladığı “Orhan Gencebay ’la Tıpkı Hayat” isimli resimlik, kamer süresince sanatçının yer çokça konuşulduğu haberlerin başında yer aldı. Albümün tanıtımı amacıyla İstanbul Kongre Merkezi ’nde gerçekleşen davette, albümde kayran düzlük sanatçılar eserleri seslendirirken, davete 1500 kişinin katıldığı öğrenildi. Orhan Gencebay, ayı 2 bine mail bilgelik ve alfabe ile tamamladı.
 
Dünya Ilıcalı Ilkgüz ’e göre henüz aşkın konuşuldu

Araştırmada dikkat çeken benzeri ayrıksı medyatik insan ise Dünya Ilıcalı oldu. Bire Bir önceki ayak tabanı nazaran medyada yüzde 52 henüz fazla saha bulan Ilıcalı, Van ’a yaptırdığı okulu musahabe etmesi, sevgilisi Şeyma Subaşı ile birlikteliklerin sona ermesi ve yapımcılığını üstlendiği “Yetenek Sizsiniz” ve “O Gürültülü Türkiye” programları ile haberlere konu olmayı başardı. Dünya Ilıcalı, Ekim ayında bin 798 bilgelik ve yazı ile onomatope buldu.
 
Fazıl Çalışma bilgili karşısına artık

“Halkın ayrımsız kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla için ülkü açılan Fazıl Çalışma, arz medyatikler listesinde öne çıkan bire bir apayrı anatomi oldu. Mesai ’a destek için Genco Erkal ’ın düzenlediği geceye metanetli çokça sanatkâr katılırken, adlı piyaniste “Sesimiz Seninledir” mesajını gönderdiler. Ömer Hayyam ’ın ayrımsız dörtlüğünü Twitter ’dan paylaşması ile davalık olan Fazıl Düzentileme, bin 713 olgun ve yazıya bahis edildi.

İşte o çizgilik!..

Bir Cevap Yazın