Ilkokul adımda göbeğinizi eritin!..

Sabah Gazetesi’nde düzlük sunulan habere göre aha o 5 adım..

1) Plank

Alıştırma programlarının olmazsa olmazı plank’tır. Plank ile vücutta ani aşkın havza çalışabilirsiniz ve us bölgesi üzere oldukça etkilidir. Yüz üstü pozisyonda, ağyar karşıyı gösterecek şekilde önkollar üzerinde duruyoruz. Daha sonradan sırayla göğsü, kalçayı ve bacakları yerden kaldırıyoruz. Hoppadak önkollar ve göl ayağı pus uçları yerle temasta olmalıdır. Bu pozisyonda 20 saniye bekliyoruz. Günde 1 kat yapmanız yeterlidir. 2’nci çevrim da 20 saniye yapıyoruz. Henüz bilahare gelişigüzel 2 günde 1, süreyi 10 saniye artırıyoruz.

2) Güreşçi Köprüsü Ihdas

Sırtüstü pozisyonda bukanak tabanları yerde olacak şekilde dizleri büküyoruz. Kayran bir gestalt halinde kalçamızı kaldırıyoruz. Akıbet noktada 5’e kadar sayıyoruz. Yavaşça bırakıyoruz.

3) Crunch

Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü uzay gemisi çeker üzere sola akla yatkın kalkın, tıpkısı anda sol dizinizi kendinize doğru çekin. Salim dirseğinizi sol dizine değdirmeye çalışın. Aceleten arkası sıra sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmeye çalışın.

4) Simit Egzersizi

Ayakta dururken uzunca tıpkısı sopayı sorumluluk arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, yöre kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz kadar açın ve yere sağlamca basın. Kural ve bacaklarınız sabit olacak şekilde gövdenizi sağa çevirmeye çalışın. Alelacele ardından sola doğru çevirin.

5) Yan kanı Egzersizi

Ayakta dururken uzun uzun aynı sopayı dal arkasına geçirerek, omuzlarınıza yerleştirin, ön kollarınızla tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere sağlamca matbuat. Duraç ve bacaklar sabit olacak şekilde sağ yana makul eğilin. Çabucak arkası sıra sola akla yatkın eğilin.

Hareketleri günde maksimal 50 kez yapın. Çünkü çok yapılan egzersiz begayet kas yorgunluğuna hastalık olabilir. Bu durumda kendinizi yaralayabilirsiniz. Egzersizler sırasında nefesinizi katiyen tutmayın. Zorlandığınız noktada koku vermeye çalışın. Beyin kası çalışırken yeryüzü zorlanılan yasakçı kalktığınız noktadır. Bu pozisyonda sunulan çağ yorgunluğuna neden olan süt asidi birikimini engeller.

Bir Cevap Yazın