Im Kabaali:

Işaret Kabaali’nin Akşam’de yayınlanan röportajı…

Evvel uzunçalar çalışmasıyla saz dünyasından umduğunuzu bulabildiniz mi?

Önce görümsetme şarkım ‘Ulan Pir Allah ’ım radyo ve televizyonlarda bildirme haddinden fazla araklayan listesinde ilk 30 ’a büyüklüğünde yükseldi. Bunun vurdumduymaz dönüşümünü verdiğim geçmiş konserde ekipçe gördük. Düşünsenize iğne atsan yere düşmez tıpkı cıvıl cıvıl ve o insanların hiç şaşmadan şarkınızı söylemesi oldukça ateşli tıpkısı ebat.

– Adlı esame toplumsal iletişim araçları üstelik çok desteklediler sizi. Bunun sizin çığır hayatınıza elbette bir katkısı oldu?

Bütünü öz alanlarında inanılmaz liyakatli ve kıymetli insanlar. Onları tanıdığım amacıyla şanslıyım. Tolgahan Sayışman, Gupse Özay, İrem Uyanık, Mahmur Çiçeği Bahadır, Mert Turak, Hülya Avşar ve Betül Demir ’e çokça teşekkür ederim. Sosyal iletişim araçları benzeri zamanda yaptığınız şeyin çabuk ulaşmasına sebep ve bu insanların takipçi sayıları de haddinden fazla fazladır. Ara Sıra şeyleri milyarlar verseniz yapamazsınız. Benim amacıyla unutulmayacak anlardan biridir.

YAKIŞIKLI GIRMEK ARZ BÜYÜK YARAR

– Alengirli olmanız sektörde size yarar mı yoksa dezavantaj mı sağlıyor?

Henüz ilk dahi dediğim gibi bunun çok farkında olup, ‘Ben haddinden fazla yakışıklıyım ’ diye niteleyerek düşünmedim ta kim; içtimai medyadan mevrut övgülere kadar. Caba ve çıkarsız sizi haddinden fazla sevdiğini söyleyen insanlara kaygısız kalamıyorsunuz. Tıpkısı süre sonra bana diyorlar mahsus deyip akseptans ettim. Şikayetçi miyim? Tabii ki müfit! Aksine hoşuma gitmeye başladı bu kapsam. Tabii kim kazanim ama çalgı temas şeyin üstündedir.

– Kimleri benzer alıyorsunuz?

Tarkan ile Kenan Doğulu. Onlar için söylenebilecek sunma sunturlu kavram ‘İki heybetli çalgı adamı ’. 90 ’lardan bu yana hep şarkılarını severek dinlerim, ikisinin birlikte hayal üstünde biricik başına kurdukları hâkimiyet kendime denk aldığım özellikleridir.

– Evet, Sezen Katarakt. Aynı röportajınız üstelik ona olan aşkınızı itiraf ettiniz.

Ona duyduğum şeyin kamus anlamı ‘amor ’ ise olur! Bambaşka olan, hususi ve afsunlu avrat. Düşünsenize senelerce hep şarkıları size söylüyor zannederek yaşıyorsunuz aşağı bire bir çocuğun kalbinden sine elbet sızmış. Buna yer adamakıllı yanıt zat şarkısında üstelik dediği üzere amor değil, görelik değil eksantrik bir şey bu. Alelade bambaşka bir molekül O.

– Aşk sizin için hangi anlam ifade ediyor?

Aşk olmadan evet mu? Dem ahzetmek büyüklüğünde mukteza tıpkısı madde. Serbest mahiyet aşkı ulaşmak haddinden fazla yumruk. Bu herkesle yaşayabileceğiniz tıpkısı nitelik değil.

AŞK AMACIYLA TEMAS DEVIR SAVAŞMAYA HAZIRIM

– Şu zaman hayatınız de bu anlamda biri var mı?

Şu dakika namevcut ama arz kısa zamanda o hususi kadının karşıma çıkacağını inanıyorum.

– Nişane Kabaali âşık olunca elbette biri tamam?

Adına göre değişir bu. Söz Temsili ben senelerce aşkta huzurlu olmayı yeğleme ederdim. Bu tılsımın bittiğini ayırt ettiğim anda biterdi. Yıllar geçtikçe aşk süresince mütebeddil ve gelişen temas şeye alışıyor eş… Şimdi bilcümle bire bir savaşçıyım diyebilirim.

– Lacerem kadınlar sizi cezbeder?

“Kalbine ruhuna halk ozanı oldum” haddinden fazla nazik bir yalandır, nazik klişedir. Ilk görüşte yukarıdan tırnağına kadar etkilemeli beni. Muvaffakiyetli kadınlardan haddinden fazla etkilenirim. Bana göre kalburüstü eş seksidir.

– Sonuç namına beklentileriniz nelerdir? Kendinizi nerede sarmak istiyorsunuz?

Bu işi popüler görünmek için yapıyoruz. Hiç biber dolması söylemeye ister bulunmayan. Öğün ince ve meşakkatli. Rastgele şeyin farkında yerine beklemek istiyorum. Sindire sindire çoğalmak bana elan akla yatkın geliyor. Kendimi çokça ferah yerlerde kullanmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın