İnci Sözlük’ten herkese ‘gider’

“Biz işi olumsuz giden öğrenciler, sokakta parasını tamamlayamayan gezici satıcı, patronundan fırça yiyici elemanız esasta… ” İnci Sözlük moderatör ve yazarları kendilerini hakeza tanımlıyor.

Katılımcıları, Pelin Otu Batu, Okan Bayülgen, Kasıt Bardakçı gibi isimlerin TV programlarına andıran ve telefonla katılıp dalavere güzeşte, 17 Orak Ayı ’üstelik Taksim ’üstelik gerçekleşen sansüre alın yürüyüşte uzunluk gösteren, Facebook, Twitter ’daki çevirilerde sözcükleri muhavvil ayrımsız humor sitesi İnci Sözlük.

Sitede, Yöntemsiz Kamus ’e analog ayrımsız fomatta galiba başlıklar altında tanımlar yazılıyor. Sitenin İnci adında tıpkısı kurucusu, 12 moderatörü ve 71 bin 46 yazarı var. inci.sozlukspot.com adresinden ulaşılabilen genel ağ sitesinin katılımcıları arasında etibba, mühendisler, öğrenciler ve avukatlar üzere dokuz canlı haddinden fazla değişik patika grubundan insan var. İnci Kamus ’nam başı, yöneticisi, çalım iddiası bulunmayan. Özgürlüklerinin kısıtlanmaması amacıyla siteye reklam almıyorlar. Içinde bulundukları sisteme mizahla karşı çıktıklarını ve bu kadar insanın bu yüzden ayrımsız araya geldiğini belirtiyorlar. Yani İnci Sözlük ’ün sırrı, katılımcıların sıkıldıkları hayatlarına karşın sitede tükenmez eğlence.

– İnci Kamus amacıyla ’kalay ve jargon meşgul anarşist tıpkısı kamus ’, ’medyaya saldıran gençlerden oluşan bire bir kadro ’ kabil tanımlar var. Nedir İnci Sözlük, nereden çıktı?
– Bir Numara: Sözlüğün bir kurucusu var o de İnci nick ’inde benzeri arkadaşımız. Kendisi şu dakika yurtdışında yaşıyor. Mankafa mütezayit moderatör yani şehir yöneticileri 15-20 hayat. Evvel özellikle canlılık amacıyla yola çıktık.

Sebep, zira insanlar okkalı anlamda sıkılıyor. Bambaşka hiçbir husus bu rakamı evet da bu kadar acele yayılmayı açıklayamaz. Bazısı anarşistler diyor, doğrudur ortamında anarşistler de vardır. Cümle karşıtlığı bittabi vardır. Amma sonuçta bu vakit kaybetmeden bir ironi sitesi

– Hamdi sopayı getir: Burayı kurarken sadece muhabbet etmekti amacımız. Arz aşkın 2 bin can oluruz diyorduk. Ama gücümüzü gördükçe, insanları kandırıp peş oruçlu şekilde mal kazanmaya çalışanları yerle tıpkısı edelim dedik. Saldırıların da amacı bu esasta.

– Eylemler bittabi oluştu?
– B.: Eylemlerde elimizdeki gücü kullanıyoruz ve çokça gır gır oluyor. 71 bin 46 kişiyiz sonuçta. Ego size işin mucizesini söyleyeyim. İnci Kamus ’te ırkçılık yasaktır. Ve ırkçlığın genişlik çokça yükseldiği dönemlerden birinde, ırçkçılığın tamamen haram olduğu tıpkısı internet sitesi bu büyüklüğünde istek görüyor. Toplum kutuplaştırılırken biz bunun aksini yapmaya çalışıyoruz. Bunlar herhangi birinin aklına da gelebilir; tığ yapabiliyoruz çünkü kalabalığız.

– İnci Sözlük ’tekilerin kim olduğunu gösteren bir deklerasyon evet da kuma duruş var mı?
– B.: Tığ ötekiyiz, vesair olmaktan mutluyuz.

– Bu konuda üstelik aksülamel alıyorsunuz.
– B.: İnci Kamus ’te kalay var üstelik sokakta yok mu? Sokaklar kalay kaynıyor.
– H.: Biz çok ahlaklı insanlar değiliz. Kalay etmeyelim diye ayrımsız iddiamız yok.
– B.: Biz çokça şeker ayrıntılar değiliz yahu. Tek şeyimiz amacında gitmiyor ki. Ben temsil eski tıpkı iletişim araçları kölesiyim. Çalışmaktan ya bile bu şekilde çalışmaktan bahtiyar değilim. Illet şeker hastalığı yavru olayım ki.
– H.: Tığ işi damarı bozuk revan öğrenciler, sokakta parasını tamamlayamayan seyyah satıcı, patronundan fırça yiyici bir elemanız haddizatında… Öğrenci yemeğinde ebebulguru pilavının fotoğrafını çekip baş döndürücü yemeğim diye koyan de var, Rusya ’birlikte güzellik yarışması düzenleyecek kadar ensesi kalın insan üstelik.

Yazar Kaan Sezyum ’a dahi İnci Kamus hakkındaki görüşlerini sorduk. “İnci Sözlük hareketleri tümce ortamında, esasen sistemin araçlarını bireylerin kullanmasıyla oluşuyor. Bu normalde da olabilecek bire bir özdek. Sözlük ’ün buradaki konumu, biraz katalizör gibi. İnci Sözlük, örgensel bire bir nesiç. Sonuçta bu aynı alın sorti. Sistemin içinden zat enstrümanlarıyla onu iptal, tahrif eylemi. Desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.”

İnci Kamus yazarı Choose Your Future, mart ayından beri sözlükte yazıyor. Tıpkısı turizm şirketinde çalışan edip, arkadaşlarından öğrendiği sitede elbette eğlendiğini şöyle açıklıyor: “Bu şehir yalanın olmadığı biricik genel ağ sitesi. Birçok gösteri düzenleniyor. Ama kimin neyi başlattığı bilinmiyor. Dolma namevcut, bunaltıcı bir özdek bile yok. Kimesne kendini öne çıkarmaya çalışmıyor. Çokça eğleniyoruz o büyüklüğünde.”

– Televizyon programlarına hücum etmek nerden çıktı?
– H.: Fatih Altaylı, Acı Pelin Batu ve Amaç Bardakçı ’nın olduğu programda yakın atılınca okunuyor bunu gördük. Tığ aşkın kişiyiz, maillerimizin okunma şansı dahi elan efdal. ’Hadi mail atalım, ’ dedik.
– B.: Bu konuyla ilişkin önce entry ’yi hatırlıyorum, biri demişti kim: ’Yahu bu herif okuduğu maillere kızıyor, ne domuzuna. ’ O mailler okundukça adamların saçmaladığını fark ettik.

– Aşağı haddinden fazla komikti.
– H.: Siz tıpkı dahi bizim monitör karşısındaki halimizi görün.
– B.: Monitör programları işi anladı, bizim eylemleri önceleri sitede konuştuğumuzu biliyorlar, takibe almaya başladılar. Amma eylemleri planladığımız adsız sansız ayrımsız internet sitemiz var.

– Monitör programlarında size haddinden fazla kızıyorlar. Aldığınız tepkiler için ne düşünüyorsunuz?
– B.: Eş canlı yayın esnasında kimi vakit bize ’vakarsız, ’ diyor ya da ’sıçanlar, ’ diyor. Biz hiç bozulmuyoruz.
– H.: ’Sıçan ’ diyen adama bizim sinirlenip cevap vermemiz onun seviyesine ağmak gitmek tamam. Fatih Altaylı ’Şerefsizler, ’ dedi, Mutlu Kaş ’Keratalar, ’ dedi. Ongun Yalpak ’ı seviyoruz bu arada. ’Bilgisayar başındaki mastürbatifler, ’ dedi Akpelin Batu
. – B.: Tığ onlara yanıt vermiyoruz, bildirme diptekiler evet de sunma üsttekiler olduğumuz için değil. Iş şu, biz bunu umursamıyoruz.

Sabahleyin

Leave a reply