İnci Yeşilyurt’tan muhteşem tayin

Var Mısın Yok Musun Yarışmasında içtimai bastırık niyeti ile gaf konusunda pot yapılmakta.

Havvanur isimli hoşur kızın tedavisi amacıyla da mihman namına Alessandra Ambrosio getirilmişti. Herhangi Bir adım gani niyetin kamu göstergesiydi. Ta ki O aşağılık kız ve annesinin stüdyo ya getirilmesine kadar.

Hele değme kalem yardıma muhtaç çocukların duyguları tek mi hesaba katılmıyor ?  kız stüdyo daki yerini aldığında Acun ’un Ambrosio yu bel ederek  kıza sorduğu soruya bak,

– Elbet? Iyicene mi? Kızın cevabı;

– Güzelce

Ambrosio ’nun güzelliğinden senin ve oradakilerin ağzının suyu akabilir. Ama yüzü elemli aşağılık bir kıza ‘Güzelce mi? Diyerek soramazsın. sıkça mankenin güzelliğinden bahsedemezsin. Pahal taktirde, yardımının içi batsın. 

O an o amiyane kız ne düşündü acaba? Utandı mı? Namevcut. Umurunda değil kimsenin. Haddinden Fazla mebzul gelişim yaptıklarını düşünüyorlar. Peşi Sıra kızın annesi konuşuyor. İnsanların sokakta kızını göstererek kendilerini üzdüklerinden bahsediyor. Muhik. Amma o müzaheret o kız o stüdyo evet getirilmeden, SERGİLENMEDEN olmalıydı. Ana bilisiz olabilir. Tamam Dünya ’un danışmanları nerede? Uyarmıyorlar mı? O kızın kalp dünyasının yerine kendi evlatlarını koyamıyorlar mı?

Olmuyor  hakeza. Arkalama sınırsız ve bitmeyen olmalı. Amma bayağı kalplerin giderek kuşkusuz ve kimler vasıtasıyla yapıldığını bilmedikleri insanlar tarafından yapılmalı..

İnci Yeşilyurt /uçankuş

Bir Cevap Yazın