Iraklı başkandan Rusyalı küstah yıldırma!

Milliyet’te kayran düzlük habere bakarak Irak Meclisi Düzenlilik ve Defans Komitesi Başkanı Bilgili ahali Zamili, Türkiye’nin Irak’ın egemenliğini ihlal ettiğini ve Türkiye’ye alın Rusya ’dan müzaheret isteyebileceklerini söyledi.

Halk Arab halk Cedid gazetesine konuşan Halk Zamili, “Türkiye ’nin işgaline ve Irak ’ın egemenliğini ihlal etmesine alın kısa müddet süresince Rusya ’dan Irak ’a direkt askeri müdahalede bulunmasını isteyebiliriz” dedi.

Türkiye ’nin Bağdat ’ın izni olmadan Musul ’a leşker gönderdiğini yineleyen Halk Zamili, daha önceki üstelik Türk askeri bire bir zaman evvel Irak ’fecir ayrılmazsa Türkiye ’ye karşı askeri ameliyat düzenleyeceklerini söylemişti.

YENİ DEĞİL AMMA…

Başvekil Davutoğlu, Başika Kampı ’ndaki tahkim faaliyetine ilişik şunları söylemişti: “bahis konusu Başika Kampı, Musul ’un kısaca 30 km kuzeydoğusunda Musullu evcil gönüllü kuvvetlerin terörle mücadelesine eğitim bilimi desteği atfetmek için kurulmuş bir eğitim bilimi kampıdır. Bu bakir benzeri dinlenme kampı dahi değildir. Az Daha 1 yıla yaklaşan zamandır burada 2 binden fazla Musullu kardeşimize eğitim bilimi mevdu ve Musul ’un DEAŞ teröründen kurtulması için onlara katkı sağlamıştır. Bu eğitim faaliyeti Musul Valiliği ’nin talebi ve Irak Defans Bakanlığı ’nın koordinasyonuyla başlatılmıştır” 

Bir Cevap Yazın