İran’dan alışılmadık fail sahtekarlık!

Sabah’ta yer düzlük habere bakarak Kızılay’ın Lübnan’daki Suriyelilere yaptığı yardımların üzerindeki Kızılay logosunu söken Hizbullah yerine İran’a ilişik tıpkı müzaheret kuruluşunun amblemini yerleştirerek tarihe geçecek aynı sahtekarlığa imza attı.

Ortadoğu’daki Iranlı oyunlarına bire bir yenisi elan eklendi. Türkiye’den Lübnan’da mevcut Suriyeli mültecilere gönderilen Kızılay’a ait müzaheret paketlerinin üzerindeki logonun Hizbullah eliyle Iranlı ayrımsız arkalama kuruluşunun amblemiyle değiştirildiği ortaya çıktı.

IRAK VE SURİYE’DEN SONRALARI ŞIMDI DE LÜBNAN’A GÖZÜNÜ DİKTİ

Ortadoğu’daki mezhepçi politikaları yüzünden Irak, Suriye ve Yemen’i içki gölüne çeviren İran deminden dahi gözünü Lübnan’a dikti. Ruhani ve ekibi Ortadoğu’da bölgesel benzeri gösterişli almak uğruna her çeşit hileye ve sahtekarlığa başvurur arkaç geldi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta Hizbullah’ın Türk Kızılayı’ndan gelen arkalama paketlerinin konusunda İran Kızılayı’nın logosunu yapıştırdığı yıldızlı tıpkısı şekilde görülüyor.

“AYNI YEGÂNE İRAN YARDIM EDİYOR” ALGISI YARATMAK İSTİYORLAR

Türkiye ve farklı ülkelerinin Lübnan’da kâin mülteci kampına gönderdiği arkalama paketleri bugüne büyüklüğünde Hizbullah tarafından mültecilere konfirmasyon ediliyordu. Maatteessüf hem Hizbullah hem İran bu durumu kişi lehine kullanmaktan köylü durmadı. Bütün müzaheret kolilerinin üstüne İran damgası yapıştırarak leş tıpkısı algı kampanyasının altına imza attılar.

Hizbullah’ın yardım kolileri üzerindeki amblemi değiştirmesinin esas amacı Lübnan’daki mülteciler üstünde “Size ayrımsız tek İran yardım ediyor” algısı yaratmak. Bu sayede hem İran hem Hizbullah ülkedeki nüfuzunu iyiden iyiye artıracağını düşünüyor.

HİZBULLAH İRAN’IN LÜBNAN’DAKİ TAŞERONU

Hizbullah’ın bölgede İran yoluyla bir taşeron yerine kullanıldığı dizge tarafından biliniyor. Sosyal iletişim araçları tarafından ortaya sâdır bu skandal Hizbullah ile Tahran arasındaki yapışkan ilişkinin hangi boyutta olduğunu yekpare dünyaya göstermiş oldu.

Bir Cevap Yazın