İrem Derici: ‘Söylence olmadan ölmeyeceğim’

Akşam’dan Mazlum Aydın’ın röportajı…

– Yıpranmamış single’nız ‘Değmezsin Ağlamaya ’nın çalışmaları elbette gidiyor?
Valla süper gidiyor, birçok listede zirveye ulaştı. Albümdeki farklı şarkıya görümsetme çekmeyeceğim ama eskimemiş tıpkısı şeyler yapma hevesiyle deliriyorum bu aralar. Eylül’üstelik da eskimemiş terane var. Adı Amor=Tığ.  Abus derecede ona kanalize oldum. Biraz haftaya de Emrah Karaduman’ın albümündeki şarkıma klip çekiyoruz. Bu yaz, eminim ki o şarkıyla hatırlanacak. Akva bir yaz şarkısı geliyor (gülüyor).

DİLİMİN KEMİĞİ NAMEVCUT

– Oldukça dobra ayrımsız kişiliğe sahipsiniz kim bunu üstelik dillendiriyorsunuz. Tamam bu durumunun kazanım ve dezavantajlarını yaşıyor musunuz?
Avantajı halktan yana oldu. Çünkü umum kendisi kabilinden olanı daha birlikte çokça seviyor, ciğerine sokuyor. Beni sokakta görenler halasının kızı kabil davranıyor ve bayılıyorum buna. ‘Gel kız buraya benzeri ışık çekinelim ’, ‘İrem Kadın sizin dobralığınıza, bizden biri olmanız bizi bahtiyar ediyor ’ diyorlar. Yahu diyorum zaten bütün sizden, siz biz mi var. Allah’ın kuluyuz hepimiz. Tabiatıyla ki dezavantajları üstelik çokça oluyor. Zira biliyorsunuz ki benim dilimin kemiği yok. Taharri mekanizmam da yok. Keskin oruçlu insanlar benim laflarımı alıp haddinden fazla sunturlu çarpıtmaya çalışıyorlar. Ama öyle niteliksiz dümdüz beni bezdiremezler. Ölümüne irtifak (gülüyor).

– Şarkılarınızı seçerken danıştığınız biri var mı?
Babamla eş seçiyoruz şarkıları. Babam aşina, Türkiye’nin en iri reklamcılarından biri. Ve bu işi yıllardır yapmanın avantajlarını müzikte birlikte haddinden fazla mebzul kullanıyor. Halkı çok iyi tanıyor, bilek damarı yokluyor. Bugüne kadar bu tutar deyip da bana seçtiği şarkıların kâffesi liste başı oldu. ‘Kalbimin Biricik Sahibine’yi önce çıkardığımızda bir anlaşma bilirkişiler şarkıyı kötülerken babam “Bu tarz ‘Samanyolu ’ gibi tıpkısı mutat olacak, söylence olacak” dedi. Eee ayrımsız ‘Gökyolu ’ olması için yıllara ihtiyacı var ama o yolda ilerlemiyor mu sizce bile (gülüyor)

–  ‘Kalbimin Biricik Sahibi ’ şarkısını söylemekten evet birlikte dinlemekten sıkıldığınız oldu mu on paralık?
Katiyen! Fikir kim temas konserde yer beş altı iki el söyletiyorlar bana. 22 el da olsa söylerim. Ayrımsız dahi Şahan Gökbakar versiyonunu söylüyorum onu de tümce bir ağızdan söylüyor, o da ezber sistem birlikte. Ağlıyorum o şarkıyı söylerken zira o şarkıda aldığım alkışla hayat doluyorum, ruhum taşıyor o da gözlerimden akıyor…

KİMSE BENİ POLEMIK İÇERİSİNDE GÖREMEZ

– Serencam dönemlerde çalgı dünyasında ‘Genişlik çok benim klibim görüntülendi ’ tartışması var. Siz bu olayın neresinde düz alıyorsunuz?
124 milyon helal izlenmeyle zirvede (gülüyor). Taa ki biri erte özge dönme bu rekoru kırana kadar (gülüyor)

– Karı popçular ortada yaşanan polemikleri pekâlâ değerlendiriyorsunuz?
Ben anlamıyorum vardır heralde bir bildikleri. Yemeden Içmeden şunu söylüyorum. İrem Derici’yi sonsuza büyüklüğünde kimse tıpkı polemik zarfında göremeyecek, asıl karı sövseler üstelik bütün ağızsız kalacağım.

ALBÜM FORA ETMEK HERKESİN HARCI DEĞİL

– Giderek benzeri albüm yapmayı düşünüyor musunuz?
Albümü benim kadar piyasada bayağı üst 2-3 senedir bulunan kişiler için hayır bulmuyorum. Single yapıp yasakçı atışı beğenmek daha avantajlı. Aynı uzunçalar fikrim gelişmemiş vadede bulunmayan amma ilerde yaparsam öz bestelerimin bulunduğu ayrımsız resimlik beğenmek isterim. Uzunçalar herkesin harcı değil.

– Saz dünyasında şuan kendinizi nerede konumlandırıyorsunuz?
Bu büyüklüğünde bodur ayrımsız süre için baş döndürücü gür tıpkı yere geldim, devlerle ayrımsız listelerdeyim, tıpkısı sahnelerdeyim. Ama hayallerim açısından elan kullanılmamış başlıyor rastgele öz, söylence olmadan ölmeyeceğim.

– Rastgele şarkıcının hayalidir acun çapında tanın tıpkı adam olabilmek. Sizin var mı böyle tıpkı planınız? Yoksa ego hakeza mutluyum diyenlerden misiniz?
Acun tahakküm ayrımsız ilişki. Haddinden Fazla mümasil zamanda tanınan çokça ünlü Amerikan aynı rapçının albümünde olma teklifi aldım. Zira ego aslında yıllardır sahnede Ingiliz Ingilizcesi söylerim, bilici agâh. Ama bunu yaptığın ahit tıpkı Rihanna hit’i olmayacak, vakit kaybetmeden Türkiye’dahi ‘Aa İrem’e bak böyle böyle yapmış ’ diyecekler. Ben yaptığım işin sayı farkı olmasına dayanma edemem, saçımı başımı yolarım o yüzden çok üstelik lüzumlu duymuyorum. Ayrımsız dili konuştuğum, tıpkısı acıları çektiğim Türk insanına yol açmak rastgele antlaşma gelişigüzel şeyden koskocaman.

– ‘O Patırtılı Türkiye ’ yarışmasından elendikten sonraları bu şekilde nazik benzeri çıkış yakalayabileceğinize inanıyor muydunuz?
Yararlı (gülüyor) Kim inanır ki. Tıpkısı yarışmadan çıkmamış de olsam bu kadar aceleci ve şişman ayrımsız huruç yakalayacağımı adisyon edemezdim.

RIZA ’YI AŞIK EMRETMEK ÜZERE HADDINDEN FAZLA UĞRAŞTIM

– Eşiniz Rağbet Esendemir sizi konserlerinizde bekâr bırakmıyor. Pekâlâ aynı duygu evde ve işte beraber atılmak?
Vallahi keşki seçkin konserimde yanımda olsa ama hafta arası konserlerime gelemiyor. Zira seçkin periyot 18:00-20:00 arası yayını var. Meram benim yer şişman tehlikeli kaynağım. Ego söz misali bu kamer 20 dinleti verdim. Tıpkı günde 3 mutluluk değiştirdiğim oldu. Ee kayırıcı vücudu tabiatıyla ne kadar acar olursam olayım zaman zaman cortluyorum. Sızlanmak istiyorum ama Ikbal müsaade vermiyor. ‘Aşırılmış olduğun işi yapıyorsun aşkım. Ben de burdayım. Hadi bugün efsane bir dinleti vereceksin ’ sözleriyle beni motive ediyor. Işte dahi evde birlikte ayrıca rüyalarda birlikte bu arada olurum ego onunla. Onsuz geçirdiğim herhangi bir an zarar.

– Eşinizden balaban bire bir aşkla bahsediyorsunuz. Peki zahir tanıştınız?
İki isimli maxi-single’ım çıktığında radyo şovuna misafir olmuştum, Evvel görüşte amor dedikleri Hollywood klişesi var ya, hani gördüğün anda antlaşma durur, yutkunamazsın, avuçların terler, ihtisas atışların beynine vurur… Öyle tıpkı şeydi benim amacıyla. Sonrasında tavlayabilmek için 4 dönem uğraştım amma o ilkin sağlam bar vermedi bana (gülüyor)  Canla başla çalıştım valla kendime kova edebilmek üzere amma Allah’tan çalışmalarım boşa çıkmadı hahahaaayt (gülüyor).

– Evlilik hayatınız zahir gidiyor. Yaptığınız paylaşımlara göre oldukça uyumlu tıpkı dünyanız var. Yanılıyor muyuz?
Yoo yanılmıyorsunuz, “Üç günce dünya be amaaan” diyen tipleriz, hayattan beğeni almasını iyi biliyoruz, aşırıya kaçmadan ama müfrit üstelik kavga ediyoruz. İkimiz üstelik çok benzer karakterleriz, dediğim dedik! Birbirimizi yiyoruz bağır çağır ama sabahleyin oldu mu birbirimize benzen dökmüş pisik gibi bakıyoruz. Ego Ikbal olmadan zaman alamam kim, yemişim kavgayı gürültüyü, kokusunu özledim deyip sarılıyorum.

Bir Cevap Yazın