Iri skandal! Sabahleyin, muhabirlerini tanımıyor mu?

Bugün İstanbul Fasihon Week ’mağara kapanış defilesi haberlerini izleme edenler tuhaf bire bir durumla karşılaştı. Özgürlük ’mağara ikinci sayfasında Sinem Vural imzalı defile haberi manşetteydi. Bire Bir olgun Sabahleyin gazetesinin 4. sayfasında bile vardı ve gine Sinem Vural imzası taşıyordu. “İki ayrı gazetede üstelik bir haberi strateji eden muhabirlerin adı mı tıpkısı?” sorusu akıllara takıldı. Ancak bunun hakeza olmadığı kısa bire bir araştırmadan sonradan ortaya daha çok. Çünkü Sabah gazetesi Magazin Servisi ’nde Sinem Vural isimli muhabir çalışmıyordu.
 
Fenomen şöyle gelişti;

Gazeteler alçak tün gündemlerini izleme etmeleri için elden birer muhabiri sahaya çıkarıyor. Böyle olunca tıpkısı andaki 4 – 5 işi idrak etmek kabil olmuyor. Muhabirler birlikte zat aralarında havuz sistemi oluşturuyor ve böylece seçme gazetenin muhabiri ayrı işi strateji edip gecenin sonunda güçlerini birleştiriyor ve kurdukları havuzdaki işleri paylaşıyor. Tıpkı muhabir bu sayede geceden 5 işi gürpedek gazetesine götürebiliyor.

Tabiatıyla bu dahi yanında hakeza balaban tıpkı pastra getiriyor ama işin gır gır tarafı de şu ki, Sabahleyin gazetesi kişi muhabirini tanımıyor mu?

Bir Cevap Yazın