Işaret ağrısından kurtulmanın yolu!..

Acı ayrımsız tün uykusu tüm gününüzü başkaca sonsuz olan bir şey parçalanmamış hayatınızı mahvedebilir. Uzmanlara bakarak akşam uykusunu bol arkaç getirmenin anahtarı akak alışkanlıklarını değiştirmekten geçiyor. Enteresan tıpkısı araştırı sonucuna bakarak üstelik son yıllarda belen ağrısının en şanlı nedeni fikirli telefonlar. Çünkü insanlar yatakta da e-postalarını, içtimai medya hesaplarını arama edebilmek amacıyla telefon ellerinde ve izdırap pozisyonlarda uykuya dalıyorlar.

Yapılan tıpkısı çalışmaya bakarak yeteri kadar uyku uyumayanların yüzdelik 66’sı çıplak ağrısından şikayetçi. Norveç Marifet ve Teknoloji Üniversitesi’nden akademisyenler binlerce insanın akşam uykusunu on yıldan çok göstergeç ile izleme ederek ayrımsız düzentileme gerçekleştirdiler. Araştırmayı tay tay arabası Dr. Adam Aldatma-Kashi “Şube ağrısı kesinlikle dağ tıpkı kısır döngü. Dert yüzünden insanlar geceleri gaflet uykusu uyuyamıyor ve henüz sonra uyuyamadıkları amacıyla ağrıları henüz üstelik artıyor. Bu şartlarda insanların depresyona girebilir ve hayatının iri benzeri bölümünü keskin etkileyebilir. Bir Nice âdem çokbilmiş telefonlarla yatağa giriyor ve telefon ellerinde uyuyakalabiliyorlar. Bu dahi onların yatış pozisyonlarını değiştiriyor. Bu durumda bildirme iyisi yatmadan beş altı saat önce telefonu kapatıp beyni birlikte vücutla birlikte gölgelendirmek.” dedi.

EN BOL HAL BIBI ANTRENMAN

27 bin Norveçli avrat ve eş aymazlık alışkanlıklarına bakarak kategorize edildi ve hele dal, sorumluluk, omuz ağrısı çekmeyen insanlar seçildi. 11 yıl sonraları yine aynı insanlara ulaşıldı ve sırt ağrısı çekip çekmedikleri soruldu. Vaktiyle ense ağrısı çekmeyen kadınların yüzde 32’si şu anda süreğen veca çekiyordu. Uzmanlar bu ağrıların önüne artırmak için sunma bereketli yolun çok kilogram almamak ve antrenman fora etmek olduğunu belirtti.

HÜRRİYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın