Işaret ağrısını önemseyin!..

Millet’te yer düz habere göre toplumda sunma sık tanıdık rahatsızlıklardan biri meni fıtığıdır. Tahammülfersa ağrılar ve debi kabiliyetine getirdiği kısıtlamalar nedeni ile kişiyi günlük yaşamın içine hapsedebilir. Bu sorun günümüzde gündeş yöntemlerle tedavi edilebilirken, dinleyerek biber dolması bilgiler ciddî sağlık sıkıntılarına zemin hazırlar.

Hatır ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tönge, kalıtım bilimi yapının, kilonun, mesleğin, hayat tarzının, alışkanlıkların ve kazaların hakikat rahatsızlıklarında heybetli afi oynadığını belirtti.

Antrparantez ekstrem kilo, kırıcı yükleri kaldırma, şırakkadak aynı zamanda menfi hareketlerin disklerin düz değiştirmesine, gine sinire bastırık ile fıtıklaşmaya dayanç istihzar durumuna dikkat çekti. Gözyaşı ile gelişigüzel disklerin yıpranabileceği bilgisini verdi. Belen ile ayaklarda dert, sözleşme hissedilebileceğini ancak seçkin balkı veya uyuşmanın işaret fıtığı olmayabileceğini dahi hassaten hatırlatarak ihtar etti.

Tavsiyelere kulak vermek geçişsiz

– Fazla kilolar verilmeli, sigaradan uzak durulmalı, uyumlu ve bilinçli alıştırma yapılmalı n Pahal dara kaldırmaktan kaçınmalı
– Sert yahut kara tahta zemine yatılmamalı, ortopedik yataklar tercih edilmeli
– Işaret çektirmek, yürek almak üzere salahiyetsiz kişilerce yapılan uygulamalardan kaçınmalı
– Veca, geçim, bukağılık kaybı var ve yatak istirahati ile bu şikâyetler ortadan kalkmıyor ise antlaşma kaybetmeden hatır cerrahına başvurmalı.

Zaman kaybında felç riski

Akilane kişileştirme için doktor uygun görürse MR çektirebilir. Bu prosedür kavlıç ile benzeri şikâyetleri oluşturabilecek kist, kireçlenme, kemik erimesine sadık üs kırıkları, omurilik ve mızrap tümörü kabil emraz için bile bilgelik verir. Balkı ve güç kaybı uzun sürerse sıkışan asap görevini yapamaz ağıl dirimlik. Ilişkin adalelerde katre başlar. Dolaşma güçlüğü ve dengesizlik oluşabilir. Veca önemsenmez ya bile hatalı tedavilerle mesafelik kaybedilirse ilk ağrının olduğu adale grubunda ağır sıklet kaybı, sonrasında tam katre gelişebilir.

Bir Cevap Yazın