IŞİD kızlarına üzücü ahiret yolculuğu!..

IŞID ’in poster kızları kaçarken öldürüldü

Vatan’da düz kayran habere bakarak IŞİD terör örgütüne akmak için geçtiğimiz yıl, Nisan ayında Avusturya ’nın başkenti Viyana ’daki evlerinden kaçıp, Suriye ’ye revan Bosna asıllı Avusturya vatandaşları Samra Kesinovic (17) ve Sabina Selimovic ’in (16) öldüğü kanıt edildi.

Yıldırı örgütüne katılmaları dünya basınında serbest yankı bulan iki kızdan Sabina ’nın Antrakt ayında Suriye saflarında savaşırken, Samra ’nın ise IŞİD ’mağara kalesi kendisine kabul edilen Rakka kentinden kaçmayı denerken yakalanıp çekiçle dövülerek öldürdüğü kanıt edildi. Samra ’nın öldüğünü açıklanan haber sitesi ‘The Local Avusturya ’, konuyla ait haberini Rakka ’üstelik güre kızlarla gelişigüzel yaşamış ve elan sonraları IŞİD ’den kaçmış Tunuslu ayrımsız kadının ifadesine dayandırdı. Haberde Tunuslu kadının kimliği ise açıklanmadı.

Türkiye ’den geçmişti

Samra ve Sabina ’nın Avusturya ’daki evlerinden kaçtıktan sonra önceki Ankara ’ya sonradan de Adana ’evet gittiği belirleme edilmiş, ancak düzenlilik güçleri buradan sonra iki kızın izini kaybetmişti. Dinç kızlar henüz sonraları sosyal medyada Rakka ’dahi Kalaşnikoflar ’la poz verirken çekilmiş fotoğraflarını yayınlamıştı. IŞİD ’mağara reklam gayeli ‘poster kızı ’ namına kullandığı canlı kızların, Suriye ’üstelik neler yaşadığı ve  hastalık kaçmaya çalıştığı ise tam kendisine bilinmiyor. Güzeşte yıl Fransız Paris Match dergisine konuşan Sabina, Suriye ’üstelik dinini özgürcesine yaşayabildiği için erinçli olduğunu rapor etmişti.

Genç kızlar IŞİD tarafından Avrupalı gençleri dercetmek için yaymaca amacıyla sıkça hamiş, bu nedenle bile ‘poster kızları ’ ünvanını almıştı.

Bir Cevap Yazın