IŞİD’den Türkiye’ye yalınlık yıldırma!..

Milliyet’te düz kayran habere bakarak propagandalarını degaje kitlelere yaymak için medyayı birlikte deli dolu biçimde kullanan IŞİD, Türkçe yerine yayınladığı Konstantiniyye dergisinin kullanılmamış sayısında Türkiye’ye yönelik tehditlerde bulundu. Derginin önsözünde, şu ifadelere düz verildi:

“Sürüleceksiniz “Islamiyet Devleti’yle savaşçı tek kavmin onma olmadığını ve olmayacağını antrparantez izhar etmek isteriz. Özellikle Türkiye gibi komşularımızın bize yakın olmaları hasebiyle bu savaştan artık kötülük görebileceğini antrparantez yayımlamak isteriz. İyiliğin karşılığı fakat iyiliktir, gâvurluk de müft değildir.”

Türkiye’nin, üslerini ortak yönetim güçlerine açmasını bile anif sözlerle eleştiren IŞİD, ‘mültecilerin hapsedildiğini ve ülkelerine kavrayışsız yollandığını’ iddia ederek, ‘suçlar bedava kalmayacak’ ifadelerini kullandı.

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ SARIKLI CİNAYETİNİ ÜSTLENDİ

Kahramanmaraş’ta öldürülmüş Şuca Gannum adlı Suriye kökenli öğretmenin Islamiyet Devleti’ne beis verdiği gerekçesiyle öldürüldüğünü da açıklayan teşekkül, ayrıca gazeteci ve yazarları birlikte şu şekilde zılgıt etti: “Islamiyet devleti aleyhine pervasızca bilgi eden, her makule iftirayı atmaktan çekinmeyen, elleri ve dilleriyle Müslümanlık devletine cebin çekişme açanları tıpkısı akıbet beklemektedir. Bu, diğerleri üzere yalnız ihtar niteliğindedir. Diğerlerinin bundan yabansı alacağını umuyoruz.”

Bir Cevap Yazın