Işıl Reçber kül samimiyetiyle anlattı..

Işıl Reçber’in Şamdan Plus’ta yayınlanan röportajı..

Zeynep Kartal’ın defilesinde uzunluk afişe etmek zahir bire bir duyguydu?
Mankenlik hevesli anlamda yaptığım tıpkı hisse senedi değil ama Londra Moda Haftası, emniyetsiz delici ve güzeldi. Gani ki bu deneyimi yaşamışım. Podyumdaki soğukkanlılığım ve rahatlığım takdire şayandı.

RÜŞTÜ’YÜ ZORLARIM

Tüm dünyada futbolcu eşlerinin stilleri takip edilir. Türkiye’bile üstelik sizin stiliniz çokça beğeniliyor…
Stilimin beğenilmesi, mail takibe alınması ve başkalarına güzel denk olduğunu gidermek tabii ki beni çok mutlu ediyor. Amma haddizatında bunun için ekstra tıpkı çabalama sarf etmiyorum. Ruhum neyse, o günkü ruh halim neyse, onu yansıtıyorum. Giydiklerim içinde kendimi bayındır ve tetik hissetmem yetişkin. Üslup gittikçe evire çevire oturuyor ve giyeni yansıtıyor.

‘İnsanlara emsal olmalıyım’ kadar aynı kalın hissediyor musunuz?
Bu konuda gravite hissetmedim haddizatında. Zira ben hoppadak stiliyle var olan biri değilim. Elan yetişkin önceliklerim de var. Anneyim, eşim, istekli tıpkısı hayatım var, sosyal külfet projelerinde deli dolu görevlerim var… Bunlar elan önem verdiğim şeyler. Amma stil üstüne bu kadar mail izleme edilip onaylanınca ve size bu konuda sakil anlamda güvenilince, paylaşımlarınızın bile elan akilane ve kemiksiz olması gerekiyor. Sokakta çeviren kişiyi dahi yanlış yönlendirmemelisiniz. Zira gidip uyguluyor. Bu yüzden bastırık almadım üstelik diyemiyorum.

Stilinizi lacerem tanımlarsınız?
Kadınsı ama rock, spor amma değme durumda derli toplu diyebiliriz. 

Tıpkı kadının dolabında olması müstelzim arz şanlı parçalar neler?
Yağız minik giysi, blazer ceket, siyah pantolon, jean pantolon, basic tişörtler, mont ve nev eteklik banko olmalı.

Eşiniz Rüştü Reçber’e da çul konusunda müzaheret paha misiniz?
Olur temas şeyine arkalama ederim seve seve… Stili espressivo ve net; henüz basit, klasik, yersiz parçaları seviyor. Ego bile bunun doğrultusunda arada ufak dokunuşlar yaparak, temas mevsim gardırobunu hazırlıyorum. Ara Sıra onu zorlayıcı desen ve renklere birlikte giriyorum ama giyiyor, bana güveniyor. Alışverişini bekâr yapıyorum.

Içtimai medyada popülersiniz. Pahal tepkilere maruz kalmaktan çekinmiyor musunuz?
Içtimai iletişim araçları kamu dünyayı ele geçirmiş durumda; haddinden fazla ilginç, kesintisiz ve dörtköşe gerçekte. Amma çokça kaptırmamak kaydıyla… Suratsız halde insanı asosyal de yapabilir. İnsanların kendilerini elan doğru ifade etmeleri yerine iyice. Ama herkese yalınlık ve yasal olma açık birlikte ağır olabiliyor. Bunun sınırları olmalı. Klavyenin gücüyle haddini aşabilenler da var, bunu şuurlu yapanlar birlikte… Ego ferah anlamda ve akıllıca kullanmaya çalışıyorum.

Hem sosyal hayatınız, hem de özel hayatınızı nasıl dengeliyorsunuz?
Beş Altı uyuyarak, yani geç yatıp güne erken başlayarak dengeliyorum bunu. bazen benim adıma çok öldürücü oluyor ama ego bu şekilde mutluyum. Sorumluluklarımı atlarsam, kendime ant ayıramazsam, bir şeyler yapmaz, kullanılmamış şeyler öğrenmezsem talihsiz olurum. Hepsi tıpkısı arada süssüz olmuyor tabii. Temas sabahleyin nasıl çocuklarımı ekol öncesi görür, kahvaltılarında gelişigüzel peki, okula ben yollarım. Akşam üzeri ödevlerine dahil tamam, gaflet saatlerine büyüklüğünde onlarla birlikte olurum. Bunların dışındaki saatler işlerime, toplantılara, dostlarıma, toplumsal hayatıma aittir. Beni tanıyan tümce çokça gür bilir; hafta sonları çocuklarıma, eşime aittir.

Futbol camiası ile ilgilendiren kitap yazacağınız haberleri dikkat çekmişti, yazacak mısınız?
Evet, istiyorum ama zamanı var. Yıllardır kendimce aldığım ufak ufak notlar vardı, tıpkısı baktım ki; mektup olur. Bunlar Rüştü ile benim yaşadıklarımız. Eşimin çokça teferruatlı yıllar süren futbol hayatı, başarıları, çok er evlenmemiz, değme şeyi benim da yakından izlemem, ferah aynı izleyici olmam, edebiyatımın kıvrak olması, benim bu fikrimde etkin oldu.

EVLİLİĞİN OLMAZSA OLMAZI HAKKANIYET

Size bakarak mutlu aynı evliliğin sırrı nedir?
Bahtiyar tıpkısı dünyaevi, akva temelle başlamalı bence. Sevmek, intihal yerine ve çok geç kalmadan evlenmek kocaman. Ocumak olmazsa olamaz, tabiiyet karı iseniz vardır elhak. Geri dönüşü olmayan virajlar almamak lazım. Yani yıkmacı sözler ve tavırlar olmamalı. Onun yapmasını istediğini sen üstelik yapmalısın. Yapmasını istemediğini sen birlikte yapmamalısın. Paçarız duyguların karışma olduğu gelişigüzel özdek etraflı vadeli tamam. Hep biricik canip dümen ederse tıkanır. Sihhat olmazsa olmazımız. Bu, güveni getirir, cesaret saygıyı, tevakki etmek hayatiyetli ve sarsılmaz birlikteliği…

Sürekli göz önünde olup, özelinizi kendinize saklayabilmek edisyon olmuyor mu?
Ağırlık olmuyor çünkü tığ önceki günden bu yana hususi olanın bize kalması gerektiğine inandık ve bunu korumaya çalıştık. Evimiz, yuvamız, ailemiz bizim mabedimiz. Kapıdan girdiğimiz dakika seçme özdek ve herkes arkada kalır. Öncelik herhangi bir devir çocuklarımızdır. Aileden özel, nadir, tutkun, emeksiz ne türlü ki…

Nasıl bire bir annesiniz?
Çocuklarımla alelhusus şişman kızımla yâren gibiyiz. Seçme şeyi paylaşırız, güleriz, dedikodu yaparız. Çokça mebzul iki dost ve sırdaşız. Kızım Tuana ergenlik çağında şu anda amma benden hiçbir şeyini gizlemez. Bunların yanında onların düzeni bahis konusu olunca arkadaş, disiplinli bire bir anneye dönüşebiliyor.

GENETİK YAPIM AVANTAJIM

Görk sırlarınız var mı?
Kalıtım Bilimi yapım avantajım. Amma bunu korumak amacıyla ceht lazım, kendine benzemek geçişsiz. İmkanlar çerçevesinde tıpkısı güruh alternatif var. Ben bile saçlarıma ve cildime özen gösteriyorum. Sililik evvel kural; sonraları güneşten sakınmak, cildi rutubetlendirmek, mübarek akarsu tüketmek lazım. Cerrahi müdahalelere gerek duymadan geçmiş ufak iyileştiren bakımlarla, lazerlerle cildi genç ağrımak kabil. Spor da, kahvaltı düzenlemek kabil ayrımsız şey benim üzere.

Bir Cevap Yazın