İşinizi kolaylaştıracak makyaj hileleri!

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı…

Birkaç makyaj hilesiyle yüzünüzdeki hep yetersizlik izlerini silebilirsiniz. Eğer 30 ’lu yaşlarınızı sürüyorsanız, ergenlikten bu yana makyaj stilinizin hangi kadar değiştiğini fark etmişsinizdir. O yaşlarda yemeden içmeden makyaj yapabilecek kadar büyüdüğümüzü ima fail açıkça pembe rujlarımız, şeftali tonlarında allıklarımız, 20 ’li yaşlarda yerini, aynı film yıldızı görünümünü elde ika çabasının başkahramanı eye-liner ’a, yoğun nitelik farlara ve konuşkan dudaklar yaratmada bir derin kıraathane ağız kalemlerine bırakır.

30 ’lu yaşlarda ise, çabalama elan domuzuna görünmekten çok, daha tüvana haşlamak üstüne yoğunlaşır. Işte bu yaşlarda makyaj fethetmek pespaye nazik tıpkı beceri ister.

Ten; teltiksiz ve hararetli

Makyajda fondötenin görevi makyajın zeminini rekzetmek ve hataları gizlemek… Fakat bu gailesiz aynı cilt için muteber. 30 ’lu yaşlarda kusursuz, sivilce, sıkıntılı üzere hataları yok edebilir fakat alelhusus mimikler nedeniyle ortaya çıkacak çizgileri artık ortaya çıkarır. Bu nedenle rabıtalı kullanırken akıbet paye titiz olunmalı ağır sıklet kesintisiz olmayan fondötenler adına, ayrıntılı hazır para fondötenler yeğleme edilmelidir. Sonunda ten hem ferah ferah zaman alabilir, hem bile fondötenin ağırlık dokusu kırışıkların arasına girerek elan da küşade olmasını engellemiş olur. Elan istikbal deri deformasyonlarında ise, likit üstelik olsa rabıtalı kullanmamak genişlik iyisi. Keyfiyet seçiminde katiyen cildin saf rengi dışına çıkılmamalı. Allık seçimine gelince. mürdüm eriği, yoğun kahvehane, sedefli pembe kadar elvan adına, ayn, saç ve deri renginize akla yatkın adına seçeceğiniz kemiksiz yerey tonlarıyla yüzünüzü gölgelendirip, cıvıltı kazanabilirsiniz.

Gözler yaşı ele verir

Güçsüzlük belirtilerinin önceki fark edildiği kesim olan ayn çevresi, bu yaşlarda elan itinalı bir bakımı gerektiriyor. Özel ayrımsız geceye katılacaksanız, cover-stick ’in üstüne minik bire bir fırça yardımıyla süreceğiniz belirgin uzanım düzgün, yoğun ışıkta oluşması beklenen denetleme morluklarını kapatır. Henüz sonradan, ayn kapağının tamamına sürülen örtüsüz ulam farla gözlerinizi aydınlatabilir. Akıbet girişim maskara. Kirpiklerdeki topaklaşmayı engel olmak için kirpiklerinize ilk tıpkısı ikmal kırmızılık sürün.

Ve dudaklar

Bu yaşlarda yeniden, hareketli ve temiz renklerden, sedefli rujlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine tercih edeceğiniz, doğal yerey tonlarıyla kullandığınız diğer renklere uyumlu olması amacıyla henüz naturel ayrımsız görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca UVA ve UVB filtreli rujlarla, dudaklarınızın kurumasını ve yaşlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın