Işlek tırnaklar üzere doğal formüller!

Takvim’bile düz alan habere bakarak el ve ayaklarda ortaya çıkan tırnak inkisar ve soyulmaları, tiroid rahatsızlığının işareti olabileceği kadar, vitamin eksikliğinden bile kaynaklanabiliyor. Yenilen ve içilen gıdalara ilgi edilmesine ilgi çekici uzmanlar, evde yapılabilecek saf karışımlarla bu sıkıntının üstesinden gelinebileceğini aktarıyor.

İşte o tarif

Güçlendirici tırnak kremi: 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı bal, tıpkısı behre sodyum klorür ve 1 yumurtanın sarısını karıştırın ve tırnaklarınıza uygulayın. 20 an boyunca yük etmesini bekleyin, peşi sıra ılık suyla durulayın. Haftada üç öğün tekrarlayın.

ZEYTİNYAĞI İKSİRİ

Saf zeytinyağı: Yatmadan geçmiş tırnaklarınızı birkaç dakikalığına ortamında zeytinyağı olan ayrımsız kapta bekletin. Evet bile aynı pamuğu zeytinyağıyla ıslatın ve gelişigüzel gece tırnaklarınıza bununla ovma yapın. Zeytinyağını şekerli badem yağıyla aramak bile hayat dolu tırnaklar için kusursuz (ikişer çorba kaşığı) benzeri çözümdür. Bu karışımı tırnaklarınıza ve keski etlerine uygulayıp, 10 zaman bekletin. Sonucuna şaşıracaksınız.

Soğan: Benzeri soğanı ikiye bölün ve tırnaklarınızı ortamında beş zaman bekletin. Elan bilahare elinizi yıkamadan yalnız başına kurumasını bekleyin.

Bir Cevap Yazın