Işler izlerinden kuşkusuz kurtuluruz?

Akşam Ezanı Life’dan Ülker Dinçer’in yazısı…

Lazerle işler izleri tedavisi

Insanoğlu seçme ahit aklı başında almak icap amma ne yazık kim hiçbir husus kusursuz değil. Alelhusus da vücudumuzda sunu ufak toprak ya üstelik cerrahi müdahale izi olmasın isteriz. Fakat birçoğumuz operasyon olmuşuzdur ve izleri kalmıştır.

Bazılarımız ‘ameliyat bu bittabi sulu kalacak ’ cümleleriyle kendini avuturken bazılarımız bile çıkar yol arıyor. O zaman güzel bir bilgelik vereyim, işler izlerinden lazerle boşanmak olabilir. Hem bile ağrı olmaksızın, sıkıntısız, günce hayatı sekteye uğratmadan. Tamam, ‘hangi yöntemle, bittabi yapılıyor ’ diyerek sorarsanız aha cevabı. Cerrahi Müdahale izleri tedavisinde fraksiyonel lazerler; fraksiyonel karbondioksit lazer co2 ,fraksiyonel radyofrekans ve kâh enjeksiyonlu icraat yeğleme ediliyor.

Cerrahi Müdahale izleri bir nice ameliyat sonrası görülüyor. Özellikle sezaryen ve tiroit bezi ameliyatlarında yapılan kesileri kapatmak için atılan dikişler, alındıktan sonradan geride izleri kalıyor. Bu izler saf kendisine dahi hemencecik derakap herkesi beğenilen açıdan huzursuz ediyor. Sezaryen, tiroit, estetik operasyonlar, terzilik izleri, yanık, kötü izleri, akne, suçiçeği izleri, jilet izleri, kıl dönmesi kabilinden mütenevvi operasyonlarından kalan izler kısmen veya tamamen iyileştirilebiliyor. Tedavide izlerin oluğu bölgeye lazer atışları yapılarak doku seçme seansta yavaş yavaş uyarılıyor. Müsaade aceleten yanındaki bakir problemsiz kap dokusunun burayı onarım etmesi amaçlanıyor. Uygulamanın sonucunda izler herhangi bir seansta küçülerek namevcut olabiliyor ya birlikte kozmetik kendisine rahatlatan benzeri kuzuluk geliyor.

Fraksiyonel karbondioksit co 2 lazer uygulamalarının seans aralıkları 4-6 hafta da ayrımsız olsa da kişinin deri yapısı, izin derinliği ve büyüklüğüne bakarak gösterim sayısı değişebiliyor. Amma seçme uygulamada olduğu gibi cerrahi müdahale izlerinin tedavisinde bile gösterim ve süreleri vakanın durumuna göre belirleniyor. Çokça derin izlerde tafsilatlı süren bire bir otama öngörülürken haddinden fazla koyu olmayan ama manzara olarak rahatsız fail izler kısa süren tedaviyle iyileştirilebiliyor. Uygulamanın sunma sunturlu avantajlarından biri günce hayatınızı engellemiyor olması.

Güzelliğinize…

Bir Cevap Yazın