İsmail Ege Şaşmaz:

İsmail Ege Şaşmaz’ın Kullanılmamış Asır’dahi yayınlanan röprotajı…

– ‘Günebakan’ isimli dizide ‘Rüzgar’ karakteriyle peyrev karşısına çıkıyorsunuz. Dizide rahatlık paraşütü yapıyorsunuz. Avantür tutkunuz var mı?
Tamam, var. Değme zaman macerayı seven biriydim. Bu projede oyunculuğun yanı sıra bu hazzı da yaşayabilmek benim üzere şans oldu.

‘HAVADA DOĞMAK MUTLAK HİSSETTİRİYOR’

– Tamam, geçmiş özellikle korktunuz mu?
Tek korkmadım. Sanki yıllardır uçuyormuşum kabilinden hissettim. Havada gelmek insanı inanılmaz mutlak hissettiriyor.

– ‘Rüzgar’ bir kıza aşıkken babasının işleri nedeniyle apayrı birisiyle nişanlanıyor. Bu çokça azaltan benzeri boyut değil mi?
Tabiatıyla yıpratıcı amma hayatın içinde aileniz için şişman fedakarlıklar yapabiliyorsunuz. Bu öz geleceğinizden vazgeçmek dahi olsa…

– Siz ‘Rüzgar’ın yaşadıklarını elbette açıklarsınız?
‘Rüzgar’; aşkını yıllar boyunca süresince muammer, kendini geliştirmiş, ailesini seven ve tamahkâr bir çocuk. ‘Rüzgar’, ailesi amacıyla nazik tıpkısı fedakarlık yapıyor ve tıpkısı bakıma geleceğinden vazgeçiyor.

– Hayatınızda biri var mı? Popüler kalkişmak alım satım yaşamayı daha mı zorlaştırıyor?
Şu zaman hayatımda kimesne namevcut. Yarayışlı, açıkçası ego öyle düşünmüyorum. İlişkinin yürüyüp yürümemesi, iki kişinin karakterleri ve hayata bakış açılarıyla ilgilidir diye düşünüyorum.

– Önceki diziniz ‘Güneşi Beklerken’di. Dizi yardımıyla haddinden fazla fazla hayranınız oldu. Çabuk mevrut ün karşı ne düşünüyorsunuz?
Önceki meydan aldığım işte seyircinin beni sevmesi, benimsemesi tabii kim benim için haddinden fazla büyük. Önce işimde böyle tıpkı ekiple çalışmak da balaban bire bir şanstı. Orada ustalarımdan haddinden fazla şey öğrenmeye başladım. artık önümde ince ayrımsız posta var.

– bir anda ön plana geçmek sizi bozuk etti mi?
Geçmiş işime akseptans edildiğim andan itibaren içimde tarifsiz bir çalkantı vardı. Ancak dizi yayınlandıktan sonraları tedirginliğim geçti. Inhisar Etmek kul tedirginlik değil, baskı duygusu yarattı.

– Ekranda hasıl İsmail Iye Şaşmaz’ın dışında kendinizi pekâlâ anlatırsınız?
Çalışmayı seven, yük sahibi, ailesine, arkadaşlarına gidi biriyimdir. Özlük başıma kaldığım kâh zamanlarda türkü yazmayı severim ve bütün tıpkı beyaz perde hayranıyım diyebilirim.

– Popülaritenin başınızı döndürdüğü oldu mu?
Olmadı elbette kim… Bizim, farklı mesleklerde çalışanlardan biricik farkımız, ayn uğrunda bire bir aksiyon yapıyor oluşumuz. Bu soru, hele ki benim yaşımda, henüz yolun arz başlarında olan biri amacıyla aşkın iddialı olur. Usa Vurma popülaritenin peşinde olanlar varsa ihtimal onlar bu durumdan etkilenebilir ama yalnızca işini henüz gani yapmaya çalışanlar, elhak bunun farkında de olmaz diyerek düşünüyorum.

– Çekimleriniz olmadığı günlerde neler yapıyorsunuz?
Genelde spor yapıyorum, sahnelerimi çalışıyorum ve arda mütezayit zamanda aktör arkadaşlarım ve ustalarımla ilk kânun geçiriyorum.

– Genişlik şişman hayaliniz nedir?
Çocukluğumdan bu yana ‘Spiderman’ filmlerinin takipçisiyim. Bu film, oyunculuğa yönelmemde hareketli olmuştur. Günün birinde ‘Peter Parker’ karakterini canlandırma fırsatı bulsam benden mutlusu olamaz.

– Eğer keşfedilmeseydiniz ayrımsız devir yeniden bu işleri yapıp bugünlere dirimlik miydiniz?
İnanın bana elimden geleni yapardım. İstanbul’a düzencilik hesabına kendimi geliştirebilmek ve ayrımsız yerden bu ayrıntılı yola bağışlamak amacıyla geldim. Eğer bunun üzere çalışıp makul adımlar atarsam, o vesile gelip bir yerde karşıma çıkardı.

Bir Cevap Yazın