Ispanak gözlere çok iyi geliyor!

Takvim’de düzlük alan habere göre yaşımız ilerledikçe bir nice aza işlevini kaybetmeye başlar. Bu organların başında ise ayn dirimsel. A vitamininin tam miktarda tüketilmesi göz sağlığını korur. Balık yağı, uykuluk, böbrek, süt, yumurta sarısı, buğday, havuç, mantar hastalığı, fıstık, koz ve domates kadar besinler, A vitaminini deposu besinlerin başında gelir. Aha ayn sağlığını koşuşan besinler:

Yeregeçen: İçindeki beta-karoten (A vitamini), gözün ağ tabaka (asap) tabakasında ışığı algılayan hücreler üzere gereklidir. Havuç, A vitamini sebebiyle müşahede kaybını yüzde 50 oranında azaltır.

Portakal: C vitamini deposu portakal, göz kuruluğunu önler.

Patates: A vitamini açısından ensesi kalın bir besin olan patates, katarakt riskini azaltır. Rüyet kaybını yüce oranda önler.

Somon: Ağ Tabaka ve gözün aut bölümünde bulunan mehabetli aynı yağ asidi olan dokosaheksaenoik hamız, ayn sağlığını korur. Bu hamız, imdi somon, uskumru, sardalye gibi balıklarda bulunur.

Biber: C vitamini açısından zengindir. Diyabet hastalarının gözlerini müzaheret etmek amacıyla uyumlu namına C vitamini almaları gerekir.

Ispanak: İçerdiği doğal antibiyotikler ile görme bozukluklarına karşı etkilidir. Tıpkısı zamanda yaşla alay malay ortaya sâdır katarakta cebin korurken, doğal çağ gözlüğü olarak güneşten gelen dokuncalı gökçe dalgaları üstelik filtreler.

Brokoli: Görmemizi iyileştiren lutein ve betakaroten itibarıyla çokça yararlıdır.

Yumurta: E vitamini ve Omega-3 kaynağı olan haya gözler üzere haddinden fazla yüce olan lutein itibarıyla zengindir.

Bir Cevap Yazın