İSRAİL HAKLI DİYEN YEGÂNE TÜRK!

“PERES ’E IRI NEZAKETSIZLIK YAPTI”
İsrail Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Danny Ayalon ’un Türkiye ’nin Lif Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol ’a yönelik davranışı değerlendiren Payzın, “Demin Başvekil Erdoğan ’ın güzeşte yıl Davos ’ta yaptığı da iri benzeri nezaketsizlikti. Karşınızda itidalli benzeri siyasi, Türkiye ’yi dost benzeri siyasi vardı. Peres… Peres ’e nazik huşunet yaptı.” dedi.

Malumat Masası ’nda sözlerine vuzuh getiren Payzın, “Sen nezaketsizlik yaparsan, küfredersen senden henüz çok nezaketsiz, henüz çok küfreden, elan aşkın bağıran rastgele antlaşma biri kazanç. (…) Güvercini ezersen şahinle yüz yüze kalıyorsun.” şeklinde konuştu.

“GÜVERCİNİ EZERSEN ŞAHİNLE KARŞI KARŞIYA KALIRSIN”
Ayalon ’un tıpkısı zamanda siyasi olduğuna özen çeken Hoş Payzın şunları söyledi: “Sonuçta Ayalon siyasi bir zamanda. Şimdi Başvekil Erdoğan ’ın güzeşte sene Davos ’ta yaptığı birlikte balaban ayrımsız nezaketsizlikti. Karşınızda ılımlı ayrımsız politikacı, Türkiye ’yi dost bire bir siyasetçi vardı. Peres… Peres ’e iri odunluk yaptı. Demin bu böyle değil midir? Sen huşunet yaparsan, küfredersen senden henüz fazla nezaketsiz, henüz çok sövgücü, henüz aşkın bağıran gelişigüzel zaman biri çıkar. (…) Güvercini ezersen şahinle karşı karşıya kalıyorsun.”

TANRI TOPARLAMAYA ÇALIŞTI
Körpe Payzın ’ın Erdoğan ’ı “nezaketsiz” olarak nitelediği sözlerini ise CNN TÜRK Marifet Koordinatörü Zor Oğan toparlamaya çalıştı. Payzın ’ın sözünü kesen Tanri, “Orada itirazlarım var amma. Eksiksiz öyle değil bence. Benim düşüncem anca değil genişlik ezından. Davos ’taki nezaketsizlik, alın tarafın yaptığı huşunet değil miydi? Acep tıpkı tonda mı yanıt verdi? O kesinleşmemiş tıpkısı bahis” diyerek sözü Ankara ’ya bıraktı.
 
Ensonhaber

Bir Cevap Yazın