İsrail Savunma Bakanı Yaalon’dan yadırgatıcı açıklama!

Hürriyet’te düzlük kayran habere bakarak Yedioth Ahronoth gazetesinde vadi alan habere bakarak, İsrailli karın kuruluşu İsrail Milli Düzenlilik Araştırmaları Enstitüsü’nün Lif Aviv’dahi düzenlediği konferansta mütekellim Yaalon, “İran ve IŞİD’in ikisinden biri ile mesai konusunda tercihte bulunmam istense IŞİD ile çalışmayı seçerim” ifadesini kullandı.

“İran’ın bir vakitler olduğu gibi demincek birlikte İsrail’in kafa düşmanı olduğunu” belirten Yaalon, İran’ın, bölgedeki uzantılarına yüklenmek ve yardım etmek için andıran gelecekte on milyarlarca dolarlık silah mübayaa anlaşması imzalayacağını savundu. 

“ÇIKARLAR BARIŞ KONFERANSLARINDAN YETIŞKIN”

Yaalon, Suudi Arabistan, Bir Gündüz Feneri Emirlikleri (BAE), Kuveyt ve bu gruptaki diğerleri ile İsrail arasında büyük ölçüde ortak noktalar bulunduğunu, İran, Müslüman Kardeşler ve uluslararası cihat güçlerinin eş düşmanları olduğunu anlattı.

Zaman çıkarların ve ilişkilerin anlaşmalar ve sulh konferanslarından elan koskocaman olduğunu nâkil Yaalon, Batı’nın bu fırsatı değerlendirmeyi başarmasını umduğunu kaydetti.

Bir Cevap Yazın