İstanbul ve Ankara’ya kar yağışı geliyor

CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli İstanbul ve Ankara amacıyla kar yağışı uyarısı yaptı. Sürmeli, zaman Ankara’dahi, 10 Aralık’ta birlikte İstanbul’un faziletli kesimlerinde kar yağışı görüleceğini açıkladı.

BOLU’DA KAR 5 SANTİMETREYE ULAŞTI

TEMA Otoyolu ve D-100 Karayolunun Bolu kesiminde kar yağışı  faal oluyor.

Şeb başlayan ve sabahleyin saatlerine kadar aralıklarla devam fail boğanak  yerini sabah saatlerinden itibaren kar yağışına bıraktı.

Kar kalınlığının 5 santimetreye ulaştığı TEM Otoyolu ve D-100  Karayolunun Bolu kesiminde, karayolları ekipleri karla uğraş çalışması  yürütüyor. Trafik ekipleri sürücüleri faal olan kar yağışına cebin titiz  olmaları konusunda uyarıyor.

Öte yandan kar yağışı Bolu site merkezinde üstelik deli dolu olmaya başladı. Bolu Hava Bilgisi Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının iki zaman boyunca  faal olacağını, cuma namazı günü etkisini kaybedeceğini belirtti.

İSTANBUL VE ANKARA’DA NE DEVIR?

CNN Türk Hava Bilgisi editörü Bünyamin Sürmeli de İstanbul ve Ankara için kar yağışı uyarısı yaptı.  Sürmeli, bugün Başşehir Ankara’birlikte kar yağışının görüleceğini, İstanbul’da ise yüksek kesimlerde sıcaklığın düşmesiyle gelişigüzel 10 Aralık’ta kar yağışının görülebileceğini bildirdi. Sürmeli, Ankara’dahi Çarşamba günü başlayacak yağışların sevimsiz havanın etkisiyle karla anlaşılmaz yağmura evet üstelik ara sıra kesimlerde dahi kar yağışına dönüşeceğini açıkladı.

İSTANBUL’DA KAR YAĞACAK MI?

Bünyamin Sürmeli, Marmara Bölgesi’nde da sıcaklarda 10 adım düşüş yaşanmasının beklendiğini belirterek, kentte hele yüksek kesimlerde 10 Aralık’tan sonradan kar yağışı görülebileceğini tabir etti.

Bir Cevap Yazın