İstanbul’birlikte kar yağışı gece birlikte sürdü

CİHAN’de düz düzlük habere bakarak İstanbul ’de geçmiş sabahleyin başlayan kar yağışı, tün boyunca dahi aralıklarla bitmeme etti. Kar yağışı zaman zaman etkisini artırdı. Uray ekipleri yolları belirtik sancımak üzere temel arterlerde sabaha büyüklüğünde tuzlama çalışması yaptı. Taksim Meydanı ’nda vatandaşlar hem hatır keyfini çıkardı hem da eli nimetli eli nimetli foto çekildi. Kanı tadını sunma fazla çıkartanlar ise esasen torunlar oldu. Çocuklar kar hacısı hocası oynayarak eğlendi.

Kar ve buzlanma cihetiyle bazen vesait zorlukla ilerledi. Kar lastiği takmayan sürücüler, yollarına buz pateni çekerek devam etmek zorunda kaldı. Kar yağışının sabah saatlerinde bile etkisini artırarak bitmeme etmesi bekleniyor. Yetkililer, vatandaşları mecburi olmadıkça araçlarıyla hariç çıkmamaları yönünde uyardı.

İstanbul’da eğitime kar tatili

İstanbul Valiliği, kar yağışı dolayısıyla bugün okulların tatil edildiğini açıkladı.

İstanbul Valisi Vasip Delimsirek, resmi twitter hesabından Meteoroloji tahminlerine göre ilimizde korkulu kar yağışı beklendiğinden 31.12.2015 Perşembe haset terbiye ve öğretime 1 ahit uzaklık verilmiştir.” sözleriyle tatili duyurdu.

Antrparantez İstanbul Valiliği Basın Bürosu marifetiyle yapılan açıklamada da şu ifadeler düzlük aldı:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere bakarak; İstanbul İlinde devam fail kar yağışının anbean etkisini sürdüreceği ve aralıklarla artarak bitmeme edeceği beklenmektedir.

Kar birikintileri, don ve buzlanmanın hele aleniyet cadde ve sokaklarda anahtar trafiği ve gelgeç ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, rastgele ne benzeri sorumluluk yahut mağduriyetle karşılaşılmaması üzere tedarik amacıyla; anaokulları, önceki, mutedil, liselerde terbiye ve öğretime, özel kreş, sıra bakımevleri, bala kulüpleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ve Ahali Eğitim Bilimi Merkezlerinin faaliyetlerine 31 Aralık Perşembe haset bire bir ahit süre ile mesafe verilmesi uygun görülmüştür.

Bir dönme amme hava ve kuruluşlarında etkin engelli personel ile gebe personeller idari yetkilendirilmiş sayılacaklardır.”

Bir Cevap Yazın