İstanbul’da DAEŞ’in eylem timi yakalandı!

Takvim’de saha düzlük habere göre mahkemeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü tutuklanırken 1 gönül ise azade kaldı. Yakalanan teşekkül üyelerinin gösteri timi oldukları ileri sürüldü.

Edinilen bilgilere bakarak, Terörle Uğraş Ofis Müdürlüğü ekipleri 12 Kasım’da DAEŞ militanı olduğu gerekçesiyle gözaltına aldığı şüphelilerin ifadelerinden ve hücre evlerinde ele geçirilen dokümanlardan debi ederek, DAEŞ terör örgütünün gösteri timinden 4 kişinin henüz Türkiye’de olduğunu belirledi.

Duyum Büro Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Yazıhane Müdürlüğü ekiplerinin koordineli olarak başlattığı çalışmada beceri ve fiziksel takipler sonucu DAEŞ mensubu olduğu sav edilen 4 şüphelinin İstanbul’da saklandığı bilgisine ulaşıldı.

TUTUKLANAN ZANLILARIN GÖSTERI TİMİ OLDUĞU DOĞACAK SÜRÜLDÜ

Maharet ve fiziki takiplerini bitmeme ettiren polis güçleri ekipleri, DAEŞ militanı olduğu iddia edilen şüphelilerin kaldıkları adresi belirledi. Zaruri hazırlıkların tamamlanması üzerine 24 Boşluk’ta Şişli Mecidiyeköy Mahallesi’nde kâin hücre evine cerrahi müdahale düzenlendi. TEMA hususi tim ekiplerinin düzenlediği operasyonda Pakistan tabiiyetli Shanawa S. (21), Abdul M. (24) ve Abdul B. (26) gözaltına alındı. Operasyonu bitmeme ettiren ekipler 25 Fasıla Günü ise Beyazıt otobüs duraklarında İngiliz tabiiyetli Hassan H.’yi yakaladı.

Emniyette işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra mahkemeye gönderme edilen şüphelilerden Shanawa S. serbest kalırken, değişik 3 can ise tutuklandı.

Bir Cevap Yazın