İstanbul’da doğalgaz faciası!

Sabah’ta düz düzlük habere göre olay, Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi Paşaçayırı Caddesi 140 numaralı apartmanın nakıs bir numara katında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, tıpkı lokantada çalışan Salih Üzüm arkadaşlarıyla hoşbeş etmek için gittiği topluluk lokalinden eşini telefonla aradı. Etraflı aramalara rağmen cevap alamayınca eve geldi.

AİLESİNİ BAYGIN HALDE BULDU

Kapıyı açarak gönül giren Salih Üzüm, eşi Dürü (35) ile çocukları Yağmur (9), Rojhad (6) ve Zeynep’i (4) yığılmış halde buldu. Asap krizi geçirerek bağırmaya başlayan ata Üzüm’ün sesini duyan yandaki Çapan Albayrak, yukarı çıktığında esas ve çocukların yerde durağan yattığını gördü. Okkalı gaz kokusunu fark fail Albayrak durumu polis ve afiyet ekiplerine bildirdi.

ANNE VE 3 ÇOCUĞU ÖLDÜ!

İhbar konusunda görüngü yerine cankurtaran ve polis sevk edildi. Sağlık ekipleri, temel Ödül, çocukları Baran, Rojhad ve Zeynep Üzüm’ü Gaziosmanpaşa Taksim Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede temel ve 3 çocuğunun hayatını kaybettiği belirlendi.

Fenomen yeri inceleme ekipleri 4 kişinin hayatını kaybettiği dairede tetkik yaptı. İGDAŞ ekipleri da adreste tetkik dahi bulundu. İGDAŞ ekiplerinin yaptığı önceki incelemede dairede karbonmonoksit gazı ile doğalgaz sızıntısı tayin edildi.

Olayı anlatan Çapan Albayrak, dal kattan sesler duyarak daireye girdiğini belirterek “Can girdiğimde iki yavru halının üstünde biride küvette yığılmış yatıyordu. Değişik komşulardan yardım istedim kimse yardımına gelmedi. Doğal Gaz kokusu sebebiyle içeride aşkın duramadım” dedi.

Polisin olayla ilişkin soruşturması sürüyor.

Bir Cevap Yazın