İstanbul’da hınzır gribi alarmı sürüyor

CİHAN’da saha alan habere göre faziletli incitici şikayetiyle Bakırköy Dr. Sadi Misafir Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi ’hangi mevrut 3 emanet, hınzır gribi adına tanıdık H1N1 virüsü taşıdığı şüphesi ile otama altına alındı.

Hastaların tetkikleri devam ederken otama altına alındıkları göz karantina altına alındı.

Hınzır gribi şüphesi haiz hastaların bulunduğu bölüme bambaşka züğürt akseptans edilmedi. Ivedi Servis ise hizmetine devam ediyor. Vakalar cihetiyle sayrılarevi personeli ile züğürt ve parasız yakınlarına maske dağıtıldı.

Afiyet Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçkin yaptığı açıklamada, hınzır gribi teşhisiyle şu temel büyüklüğünde 2 kişinin öldüğünü, hınzır gribi ‘H1N1’ virüsünün enerjik olduğu arttırma hastalıklardan dünya vefat edenlerin ortamında bile ‘H1N1’ virüsü teşhisi konulan 12 fenomen henüz olduğunu belirtmişti.

Hınzır gribinden ölenlerin sayısı 3 oldu

Öte yandan Türkiye’bile vadi kayran habere bakarak Hınzır gribi şüphesiyle Dr. Lütfi Kırdar Terbiye ve Araştırma Hastanesi ’nde otama altına alınan 2 can hayatını kaybederken, bire bir hastanede hınzır gribi şüphesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 ’e artık.

Ahali arasında hınzır gribi kendisine bildik H1N1 virüsü şüphesiyle Dr. Lütfi Kırdar Yetişek ve Araştırı Hastanesi ’nde tedavi gören Remziye T.(46) ve Mustafa C.A.(87) isimli vatandaşların hayatını kaybettikleri öğrenildi. Domuz gribi şüphesiyle esbak zaman Sabri Ö. isimli vatandaş hayatını kaybetmişti. Dr. Lütfi Kırdar Yetişek ve Araştırı Hastanesi ’nde bire bir ikircim ile hayatını kaybedenlerin sayısı 3 ’e ulaştı.

Volkan B. isimli vatandaşın ise benzeri şüpheyle hastaneye geldiği ve otama altına alındığı öğrenildi. 

Bir Cevap Yazın