İstanbul’da silahlı çatışma!..

CİHAN’da düz düz habere göre görüngü, saat 02.00 sırlarında, İnönü Mahallesi Minber Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, benzeri ihbarı değerlendiren polis güçleri ekipleri içinde uzun namlulu silaha ehil can yahut kişilerin olduğu öne sürülen CB 8845 AP Bulgaristan plakalı otomobili aramaya başladı. Aramalar sonucunda Mimber Sokak’ta durdurulan otomobildeki kaknem tıpkı güç polise şiddetli etmeye başladı. Polisin denk vermesi üstüne silahlı arbede daha çok.

Çatışma sonucu suratsız hayat gelgeç olarak ara sokaklara kaçarak izini kaybettirdi.

Çatışmanın ardından kaçan şüphelinin yakalanması üzere polis ve hususi harekat ekipleri çalışma başlattı. Şüphelinin ayrılma ettiği otomobilin motosiklet bölümü ile güdücü kapısında çok sayıda mermi deliği olduğu görüldü.

Şüphelinin apayrı tıpkısı otomobile geçerek kaçma olasılığını değerlendiren polis ekipleri çevredeki çıkmaz ve caddelerde seyir halindeki tüm araçları durdurarak kontrol ve kimlik kontrolü yaptı. Sancaktepe Kaymakamlığı uğrunda ayrımsız taksideki kişilerden şüphelenen polis ekipleri çoban ile alay malay otomobildekileri indirerek kontrollerde bulundu. Kaçan şüphelinin yakalanması üzere icraat sürdürülüyor.

Bir Cevap Yazın