İstanbul’da yola bomba yerleştirirken yakalandı!

Milliyet’te yer alan habere bakarak İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaş Şubesi ile Istihbarat Şubesi ekipleri, Beykoz’da SAT ve SAS komandolarını taşıyan servis araçlarının güzergahına düdüklü tencere içerisinde 8 kilogram bomba döşeyen 1 PKK’lıyı yakaladı.

Terörle Savaşım ve Istihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK’nın Beykoz’de SAT ve SAS komandolarını haiz servis araçlarının güzergahında yola bomba döşediği yönündeki bilgelik konusunda çalışmaya başladı. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Dereseki Mahallesi, Sırmakeş Caddesi’nde yolun kenarına içi patlayıcı meşgul düdüklü tencereyi gömdükten sonradan ormanlık alana kablo çekici Tarık A. (22) adlı kişiyi yakaladı.

ÜZERİNDEN EGZOZ TAKILI TABANCA ÇIKTI

Polis Güçleri ekipleri, Tarık A.’nın üzerinde, namlusuna susturucu muallak 7.65 çapında bire bir tabanca, bıçak, kablo, akümülatör ve bir düzenek ele geçirdi. TEM ekipleri, çevre güvenliğini sağladıktan bilahare, durumu Bomba Inceleme ve İmha Yazıhane ile Fenomen Yeri Tetkik Yazıhane Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

DÜDÜKLÜ TENCEREDE 8 KILOGRAM PATLAYICI

Görüngü yerine gelen ekiplerin yaptığı önce inceleme sonucunda, yolun kenarına gömülmüş düdüklü tencere içerisinde, içeriği henüz belirlenemeyen kısaca 8 kilo türap husus, çokça sayıda civata ve somunla güçlendirilerek hazırlanmış umum yapımı patlayıcı bulunduğu tayin edildi.

Ekipler düz yer toprağa batak olan kabloları de söktü.

EMNİYET’TE SORGUYA ALINDI

Inanma yetkilileri, kaba Tarık A.’nın evvelce dahi poliste kaydı bulunduğunu vurgulayarak, yıldırı örgütü PKK’nın ayrımsız kampında terbiye aldığını belirtti.

Şüpheli, evvel Beykoz Ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Elan sonra ise keyif kontrolünden geçirildikten sonra, Yurt Caddesi’nde kâin Terörle Savaşım Ofis Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı.

Bir Cevap Yazın