Işte Cadde’deki Fantom!..

Nazlı Mengi, ilkokul almanak ‘Hayalet’ serüvenini ve hastalık artık adıyla, soyadıyla yazmaya başladığını açıkladı.

KİM BU MASKELI FANTOM?

Cadde’deki Hayalet’iniz yerine sizlerle buluştuğum zamanlar akarsu üzere akıp geçmiş ve beş yılı geride bırakmışım…

‘Hayalet’ ismi ve karakteri, müzikalini önceki yerine 12 yaşında izlediğim ve hayatımda tıpkı dönüm noktası olan ‘Operadaki Hayalet’ten geliyor kim, bunu daha önce da beş altı yol sizinle paylaşmıştım.

Bu müddet içinde eş mı ayvaz mi olduğuma, yaşıma, neye benzediğime, kim olduğuma dayalı tonla istifham geldi, yazdıklarım nedeniyle beni olduğumdan haddinden fazla elan iri yaşta ve görmüş geçirmiş sananlar oldu…

Yaşım daha zinde ama deneme derseniz o mevcut! Gazetecilik mesleğinin eksiksiz ortasında büyümüş ve temas nefeste bu mesleği solumuş olmamın dışında, öğrencilik yıllarımdan beri politika programı editörlüğü yapmaya ve beş yıldır Cadde bile yazmaya devam ediyorum.

Stajlar, spor spikerliği ve editörlüğü, radyo programı, röportajlar, azrail önü ve arkası televizyonculuk derken bire bir baktım ki, ciğerime işlemiş bu çığır, genlerim deseniz o filhakika gazetecilikle örülmüş!..

Açıkçası hem bu gizemli ve zaaf uyandıran haller, hem de ki olduğum bilinmediği üzere hakikat tıpkı fantom kabil ortada dolanıp gördüklerimi ve düşündüklerimi özgürcesine sizinle sarılmak: bire bir üyesi olmaktan hava duyduğum Milliyet ‘Ana Yol’nin Hayalet’i kalkışmak anlatılmaz, yaşanır tıpkı mutluluktu!

Bir Cevap Yazın