Işte IŞİD’den yer yağı düzlük Moskof!

ESIR ’ye göre DAEŞ petrolünü nakte çeviren koca..

Habertürk’te meydan kayran habere göre DAEŞ terör örgütünün petrol gelirleriyle dünyalık kazanmasında Suriyeli işadamı George Haswani ’nin adı öne çıkıyor. KUL Hazne Bakanlığı ile SU, Haswani ’yi ve şirketlerini kişmiri listeye aldı.

Suriye ’de yaşanan iç savaş sonucu her an güçlenen Irak ve Şam Islamiyet Devleti ’nin (DAEŞ) mali kaynaklarına yönelik araştırmalar sürüyor. Özellikle ÇAKER ve AKARSU ’li kaynaklar tevessül etmek amacıyla yapılan tetkikat DAEŞ ’in petrol kaynaklarından elde ettiği gelirlerle bugüne kadar kayda sabık yeryüzü varlıklı terör örgütlerinin başında bulunduğunu gösteriyor. Incelemeler ise petrol trafiğini yıldırı örgütlerine töz olacak şekilde müdür eşhas üstünde yoğunlaşıyor. Bu aşamada Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan ’ın üstelik adını artikülasyon ettiği Suriyeli işadamı George Haswani ’nin adı öne çıkıyor. ÇAKER kaynaklarına bakarak Suriye ’nin Yabroud kentinde doğan Haswani, Moskova ’da eğitim gördü. Petrol sektöründe mütenevvi görevler üstlenen Haswani yapım sektöründe üstelik ruh gösterdi.

MEMLUK: ‘ARACILIK YAPTI’

Suriyeli işadamı Moskof ortaklarıyla kurduğu HESCO Mühendislik ve Yapım şirketi ile Suriye ’bile peş dozaj siyasilerle ticari faaliyetlerini geliştirdi. ÇAKER kaynakları Haswani ’nin bu aşamada Beşar Esad ile andıran temasa geçtiğini ve DAEŞ ’e bağlı güçler tarafından çıkarılan petrolün nakde çevrilmesinde uzlaştırıcı olduğunu doğacak sürdü. KÖLE Hazne Bakanlığı geçen hafta yaptığı duyuruda Haswani ile birlikte üç kişiyi esmer listeye alarak bu kişilerle bağlantılı olan kuruluşlara bile yaptırımlarda bulunulacağını açıkladı. Duyuruda Suriye vatandaşı Haswani ve sahibi olduğu HESCO Yapım şirketinin, Esad rejimine DAEŞ ’ten petrol alınmasında vasıta etmesi zımnında listeye alındığı belirtildi. Ayrımsız gerekçeler dolayısıyla mart ayında da SU, Haswani ve ortaklarını esmer listeye aldığını bildirdi.

SERVETİ DURDURULDU

George Haswani ’yi esmer listeye düz ÇAKER, Haswani ’nin BENDE ’deki servetini üstelik dondurmuştu.

Bir Cevap Yazın